Gelecek Partisi İlk Kongresini Yaptı

Gelecek Partisi’nin Bodrum 1. İlçe Olağan Kongresi Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ ve Abdullah Teber'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Gelecek Partisi İlk Kongresini Yaptı

Gelecek Partisi Bodrum İlçe teşkilatının 1. Olağan Kongresi’ne Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Danışmanı Abdullah Teber, Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, Bodrum İlçe Başkanı Nezihe Argon, Milas İlçe Başkanı Murat Sodra, Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız Genel Koordinatörü Oğuz Şalvız ve parti üyeleri katıldı.

Kongre yoklamayla birlikte başladı. Açılışın gerçekleştirilmesinin ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Gelecek Partisi Bodrum 1. Olağan Kongresinin gündemi açıklandı. Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ şunları söyledi:

"Bizler daha önce Başbakanlık yapan, daha önce Genel Başkanlık yapan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte bazı şeylere itiraz ettik. İtiraz ettiğimiz için çok fazla makes bulmadı. Ardından da bizi kesin ihraç talebiyle disipline verdiler. Bizler de istifa ettik. Milletimize sorduk bir parti kuralım dedik, adına “Gelecek” dedik arkadaşlar. Burada da Gelecek Partisini arkadaşlarımız kurdular. Selahattin Kayaman bey ve de arkadaşları çıktılar agoraya, meydanlara biz varız dediler, zordur. Sonra ilçelerde çıktı arkadaşlarımız, Menteşe’de çıktılar, Bodrum’da çıktılar, bir yandan Milas’ta çıktılar, bir diğer yandan başka ilçelerimizde çıktılar ve dediler ki biz varız, burada bu siyasetin bayrağını dalgalandırırız. Bodrum’da bu binayı tutan, her türlü desteği veren İl başkanımıza, İlçe başkanımıza, arkadaşlarıma, burada yönetim kurulu üyelerine, kadın kollarına gençlik kollarına çok teşekkür ediyorum. Bu bayrak dalgalansın burada hep. Aynen Azerbaycan ilk Devlet Başkanı Resulzade’nin söylemiş olduğu gibi “Bir kez yükselen bayrak, bir daha inmez.” O bayrak hep insan hakları bayrağı olsun arkadaşlar. O bayrak hukukun üstünlüğü olsun. O bayrak Türkiye’de daima insan onuru olsun ve de aynı zamanda kalkınma olsun. Özgürlük olsun, zenginlik olsun. Devletimiz de güçlü olsun inşallah."

Kongrenin ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Danışmanı Abdullah Teber de şunları ifade etti:

"Şu anda görüyorum ki bir hanımefendinin başkanlığında Bodrum’un, eski Bodrum diyorum ben, hemen merkezinde çok güzel bir ilçe binamız da oldu. Kadroda İlçe Başkanımız da son derece başarılı bir hanımefendi. Zira çok kısa bir sürede yapıyı oluşturdu. Tam arzu ettiğimiz bir noktadayız. Dediğim gibi biraz önce de ifade ettim. Kongremizi yaptık. Tüm katılan arkadaşlara, başta Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim."

5 aydan beri Gelecek Partisi Bodrum İlçe Başkanı olarak görev yaptığını söyleyen Nezihe Argon ise ilk olağan kongre ile ilgili şöyle konuştu;

"Allaha şükür çok iyi gitti. Bugün de kongremizi yaptık. 1. Olağan Kongremizi düzenledik ve beklediğimden fazla bir yoğunluk oldu. Gerçekten ben bu kadar beklemiyordum. Çok güzel geçti. İnşallah Bodrum gibi yerde başaracağıma inanıyorum. Çünkü 15 yıl verdim ben politika üzerine. Bodrum biraz zor bir yer. Turizm cenneti olduğu için insanlara anlatmak çok zor geçiyor ama bunu başardığıma eminim. Çünkü kendime sonsuz güvenim var."

Konuşmaların ardından Gelecek Partisi Bodrum İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve İl Delegelerinin seçimi yapıldı. Gelecek Partisi 1. Olağan Muğla İl Kongresi de 19 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.