Fırtına ve Yağış Etkili Oldu

Bodrum’da dün gece saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve sağanak yağış, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe genelinde çok sayıda mahallede uzun süreli elektrik kesintileri yaşandı, ağaçlar devrildi, yollarda şu birikintileri oluştu.

Fırtına ve Yağış Etkili Oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün fırtına  ve sağanak yağış uyarısı yaptığı Bodrum'da dün öğle saatlerinden itibaren fırtına etkili oldu. Fırtına ile birlikte sabaha karşı sağanak yağış başladı.

Fırtına nedeniyle kentin bazı bölgelerinde elektrik alt yapısında arızalar meydana geldi, elektrik kesintileri yaşandı. Çırkan, Bahçelievler, Yokuşbaşı, Akyarlar, Kızılağaç Mahallelerinde fırtınanın şiddetine dayanamayarak yol üzerine devrilen ağaçlar Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince müdahale edilerek geçiş güzergahlarından kaldırıldı.   

Sağanak yağışta bazı yollar da göle döndü. Güvercinlik Mahallesi Bodrum- Milas karayolu dağdan gelen suyla göle döndü. Yoğun su birikintisinin olduğu yolda araçlar güçlükle ilerledi. 

Bodrum’da sabah saatleri itibariyle fırtına etkisini yitirirken, Cumartesi gününe kadar sağanak yağışların aralıkla devam etmesi bekleniyor.