Fotoğraflarıyla, Milas’ı ve Zeytinciliği Anlattı

Milas'ta gazeteci ve fotoğraf eğitmeni Volkan Yıldız, 8. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde “Milas ve Zeytin” Temalı Fotoğraf Sergisi ile şenliğe renk kattı. Milas’ın kültürel değerlerinden ve Milas zeytinciliğinden kesitler sunan 30 fotoğraflık sergi şenliğe katılanlardan yoğun ilgi gördü.

Fotoğraflarıyla, Milas’ı ve Zeytinciliği Anlattı

Anadolu Ajansı ve TRT Haber Milas temsilcisi, habermilas.com ve Gazete Güney Ege Yazı İşleri Müdürü, Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde fotoğraf alanında usta öğretici Volkan Yıldız, bu yıl 8.’si düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin ikinci gününde Atapark’ta Milas ve Zeytin Temalı Fotoğraf Sergisi’ni şenliğe katılanların beğenisine sundu. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP PM Üyesi Gökhan Günaydın, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal, Tariş Zeytinyağı Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Harun Reşit Çavuşoğlu, Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen kurdele kesimi sonrasında sergi ziyarete açıldı. 

ANA TEMA: MİLAS VE ZEYTİNCİLİK

Sergiyi, geçmişten bu güne medeniyetlere beşiklik eden Milas’ın tarihi, kültürel, ekonomik yaşamına ve zeytinciliğe dair fotoğraflarla oluşturduğunu anlatan Yıldız, açılış sonrasında protokol üyelerine sergide yer alan fotoğraflar hakkında bilgi verdi. 

Protokol üyeleri ve çok sayıda katılımcı da sergide yer alan fotoğrafların Milas’ı ve zeytinciliği başarıyla görsele döktüğünü ifade ederek Yıldız’ı tebrik etti. 

Yıldız, sergi ve fotoğraflar hakkındaki tüm yorumların çok kıymetli ve motive edici olduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.