FRANSIZ TURİSTİN PARMAĞI KOPTU

Datça’da teknede geçirdiği kaza sonucu parmağı kopan Fransız kadın turist, kopan...

FRANSIZ TURİSTİN PARMAĞI KOPTU
Datça’da teknede geçirdiği kaza sonucu parmağı kopan Fransız kadın turist, kopan parmağın yerine dikilmesi için ambulans helikopterle İzmir'e nakledildi.

Demirlediği yatında yola çıkmak için hazırlık yapan Fransız yatçı 69 yaşındaki Marie Odethe Jodko'nun demire sıkışan yüzük parmağı koptu. Jodko, parmağın yerine dikilmesi için ambulans helikopterle İzmir'e sevk edildi. Fransız Dominic Paris ve Marie Odethe Jodko çifti bugün Datça İlçesi Yat Limanı'nda Demirli teknelerinde yola çıkmak için hazırlık yapmaya başladı.

Yelkenli yatta bulunan demiri çözmeye çalışan Marie Odethe Jodko'nun bir anlık dalgınlığı nedeniyle demire sıkışan sol yüzük parmağı koptu. Çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Jodko parmağın kopan parçasıyla birlikte önce Datça sonra da Marmaris Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde Jodko'ya müdahalede bulunan Dr. Mehmet Tunç; gazetecilere şunları söyledi:

"Hasta kazadan sonra toplam 2, 5 saat sonra İzmir'e ulaşmış olacak. Yapılacak ameliyatla parmak kurtarılacaktır. Kopan parmak sadece mikro cerrahi servisinde dikilebilir. Burada böyle bir imkan olmadığından dolayı en yakın yer olan İzmir'e naklini gerçekleştirdik. Hava ambulansları sayesinde bu tür vakalarda hastalar için daha şanslı bir duruma geldik" diye konuştu.

Dikilecek parmağın bulunduğu kutu nakil ekibine teslim edildi. Sedyeyle helikoptere taşınan Marie Odette Jodko, İzmir Mikro Cerrahi Merkezi'ne nakledildi.