Gayrimenkul ve Yapı Fuarı Açıldı

Bodrum'da gerçekleştirdiği fuarlara bir yenisini daha ekleyen İdeal Fuarcılık, 2. Uluslararası İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Gayrimenkul ve Yapı Fuarı Açıldı

Neva Prestij Yapı ve De Costa Group Ana sponsorluğunda gerçekleştirilen fuar, Herodot Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı. Fuar, başta Rusya olmak üzere Dubai, Ukrayna, Kıbrıs ve Ortadoğu Ülkeleri'nden katılımcı firmaları, Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ziyaretçileri ağırlıyor. Milyon dolarlık yatırımcıları Bodrum'da bir araya getiren fuarda emlak, inşaat, inşaat projeleri ile inşaat sektörü tedarikçileri olmak üzere dört ana katılımcı kategorisi bulunuyor.

Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerindeki üretici, satıcı, alıcı ve tedarikçilerin ürün ve hizmetini buluşturan fuarda emlak, inşaat projeleri, tedarikçi ürünlerinin yanı sıra, stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne oluyor.

İdeal Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"İdeal Fuar olarak bu fuarda üretici, tedarikçi ve tüketici firmaların bir araya gelmesi suretiyle iş görüşmeleri ve anlaşmaları amaçlanmaktadır. Hepimizin bildiği gibi Bodrum, bir dünya markası ve turizm açısından Türkiye’nin en önemli yeridir. Bu sebeple Bodrum’da İnşaat, Gayrimenkul, yapı ve Dekorasyon Fuarı’nın yapılmasının çok faydalı olduğunu daha önce gördük, deneyimledik. Sektör açısından bambaşka fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. Sizlerin de katkısıyla verimli ve başarılı bir organizasyon gerçekleştirmiş olacağız. Değerli dostlar, aynı anlayışla 25-28 Mayıs tarihleri arasında 2. Bodrum Kamp, Karavan, Tekne ve Doğa Sporları Faurı’mızı organize ediyoruz. İdeal Fuar olarak Bodrum’da ilklere imza atarak inşaat, turizm ve spor alanlarında çeşitli fuar ve organizasyonlar yaptık. Üretken ruhumuzla Bodrum’da kongre turizminin gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Yine bir ilke daha imza atarak, Bodrum’da gerçekleştireceğimiz 20-23 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Jewelry Show Kuyumculuk, Mücevherat ve Pırlanta Fuarı’mızı gerçekleştirmiş olacağız. Bütün katılımcılarımıza başarılar dileriz. Herkese iyi fuarlar diliyorum."

Fuarın sponsorlarından olan Neva Prestij Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk de Kent Haber’e yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"Biz normalde bir Ankara firması iken, pandemide, Bodrum ve Ege Bölgesi’nin tamamında yazlık konutlar üretmeye başlamıştık. Şu anda da Bodrum’da üretimlerimize devam etmekteyiz. Bodrum’un daha yaşanabilir hale gelmesi için sürekli şikayetler var. Kaçak yapılaşma, yollardaki bozukluklar, altyapıdaki bozuklular, türlü türlü şikayetlerimiz var. Biz kendi sektörümüzle ilgili bu konuda hatalar yapmamak için, kendimizi disipline etmek için bir dernek kuruyoruz şu an Bodrum Müteahhit Derneği adı altında. Kendi içimizde yanlış uygulamalar yapan, doğaya zarar verenleri disipline etmek, aynı zamanda da kendi uğradığımız zorluklar, haksızlıklar karşısında hakkımızı aramak için, bir güçbirliği oluşturmak için bir araya gelme düşüncemiz var. Tabii buradaki esas konumuz fuarımız. 2. Uluslararası İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı’ndayız. Yine çok güzel bir katılım var ilk gün olmasına rağmen. Katılımdan çok memnunuz. Fuara katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Düzenleyen İdeal Fuarcılığa ve buranın yapımında emeği olan kendi çalışanlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Katılımcılarımızın hepsini fuara bekliyoruz. Şu an katılımcı firmalarımız uygun fiyatlarla bazı ürünlerini sunuyor. Bunlardan faydanlanmak için kaçırmasınlar diyorum." dedi.

Fuar katılımcılarından FC Group firmasının sahibi Emre Özdemir de Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Firmamız faaliyetlerine apart otel olarak başladı. 2016 yılında emlak ve inşaat sektörüne dahil olduk. Yaklaşık on kişilik ekibimiz var. Ekimizde inşaat teknikerlerimiz ve danışmanlarımız bulunuyor. Firma olarak dürüst, adil, şeffaf olmayı her zaman prensip ediniyoruz. Bütün müşterilerimize kaliteli, şeffaf ve güvenilir bir ortam yaratmak, alıcı ve satıcıları buluşturmak, inşaat sektöründe de dürüst ve güvenilir bir şekilde ilerlemek için çalışıyoruz. Fuara katılım amacımız, buradaki yerel firmalarla görüşmeler sağlamak, uluslararası alanda kendimizi tanıtmak. Fuarlara önem veriyoruz. Buralardan yeni müşteriler edinmek, yeni kitlelere ulaşmak için fuarlara katılıyoruz. 18-21 Mayıs tarihleri arasında, İdeal Fuar’ın organizasyonunda A5 standında olacağız. Değerli misafirlerimizi bekleriz. İşbirliği sağlayabileceğimiz firmaları, müteahhitleri, alıcıları ve satıcıları güvenilir bir ortam için ziyaretlerini bekliyoruz. Tüm katılımcılara iyi fuarlar diliyorum. Herkes için hayırlısı olsun."

Fuar 18-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.