Genç Ressamın Sergisi Açıldı

Bodrum’da ressam Sahra Çevikel Dasel’in sergisi, Mausolos Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Genç Ressamın Sergisi Açıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden geçen yıl mezun olan Sahra Çevikel Dasel’in 31 adet çalışmasından oluşan resim sergisi, Mausolos Sergi Salonu’nda ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Genç sanatçı, “Dereköy Üzerine Notlar” isimli ilk sergisi hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Çalışmalarımda soyut izlenimler oluşturmaya çalışıyorum. Bazen bunlar 4 köşeye de sığmıyor. ‘Acaba heykele mi kaymalı?’ dediğim oluyor. Sergimde özgün baskı resim alanında da bazı çalışmalarım var. Bunlar, benim okuldayken yaptığım çalışmalar. Ayrıca mezun olduktan sonra da yaptığım eserler var. Benim için iyi bir arşiv oldu. Okuldan mezun olur olmaz bu serginin açılması benim için iyi bir arşiv olacak diye düşünüyorum.”

Sanatçıların günümüzde tek bir sanat dalı ile ilgilenmediğini, birden çok sanatı bir arada götürdüğünden söz eden Sahra Çevikel Dasel, “Bütün Dünya’da bu böyle. Resim dışında enstalasyon ile de ilgileniyorum. Kavramsala ayrı bir meyilim var. Bu konuda da çalışmalarımı sürdürüyorum.” şeklinde konuştu. 

Sergi, 15 Aralık tarihine kadar açık kalacak.