Girik’i, Kardeşi ve 1 Komşusu Andı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik, ölümünün 1'inci yılında Bodrum’daki kabri başında sadece kardeşi Günay Girik ve 1 komşusu tarafından anıldı.

Girik’i, Kardeşi ve 1 Komşusu Andı

24 Ocak 2022 günü tedavi gördüğü hastanede Covid-19'a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta ismi ve Şişli eski Belediye Başkanı Fatma Girik’in cenazesi, 28 Ocak 2022 tarihinde Muğla'nın Bodrum ilçesine getirildi. Girik'in Türk bayrağına sarılı tabutu, omuzlarda taşınarak Adliye Camisi'ne götürüldü. Törene katılanlar Girik'in tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.Fatma Girik'in cenazesi, Torba Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından Girik, Torba Mezarlığı'nda hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedildi.

ÖLÜMÜNÜN 1'İNCİ YILI

Yaşamını yitiren usta oyuncu Fatma Girik Bodrum Torba Mahallesi'nde bulunan Torba Mezarlığı'nda sadece kardeşi Günay Girik ve komşusu Kaya Muzaffer Ilıcak tarafından dualar ile anıldı. Torba Mahallesi'ndeki komşuları başta olmak üzere sanat ve siyaset dünyasından birçok ismin Girik'i kabri başında anmaya gelmemeleri ise dikkat çekti. 

“VAROLUŞ SEBEBİM ABLAM"

Kabri başından anma yapılmamasından dolayı üzgün olduğunu belirten Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, şöyle dedi;

“Birlikte sayısını hatırlamadığım bir sürü film var. Yaşım 56 ve yaklaşık 44 senem ablamla geçti. Ben 12 yaşlarındayken ilk filmimiz Gülsüm Anayı beraber çektik, ben oğlu rolündeydim. Ben annemi ablam kadar görmedim. Babam ben küçük yaştayken öldü. Ben ablamla beraber olduğum kadar kimseyle beraber olmadım. Onun yokluğu benim için çok büyük bir eksiklik. Benim iki çocuğum var kızımın adı Fatma Girik, oğlum var onun adı da Günay Girik. Çocuklarımın dünyaya gelmesinin sebebi ablam. Benim 12 yaşında babam öldükten sonra varoluş sebebim ablam. Ablamın yokluğunu çok hissediyorum. Burada insanların vefasızlığı da beni üzdü. İstanbul’da anma töreni düzenlenmiş ama kabri başında anma yapılsaydı daha iyi olurdu. Zeki Müren’nden sonra Bodrum ve Torba Fatma Girik ile beraber anılır. Keşke kabrinin başında anılsaydı, ablam daha fazla mutlu olurdu.”