Gökmen Bu Kez Batmaz'ı Hedef Aldı

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ile ilgili çeşitli iddialarda bulundu. Batmaz'ın Turgutreis’te babasına ait bir araziye yetkilerini kullanarak asfalt yol yaptırdığını ve arazide "Yapı Ruhsatına Aykırı" olarak inşaat yaptırdığını iddia eden Gökmen, konuyla ilgili Başkan Aras'a 3 soru yöneltti. İddiaların odağındaki isim olan Önder Batmaz ise Gökmen'in iddialarını yalanlayarak, detaylı açıklamayı Başkan Aras'ın yapacağını söyledi.

Gökmen Bu Kez Batmaz'ı Hedef Aldı

Basın açıklamasına, Bodrum Belediye Başkanı Aras'ın göreve başladığından beri her fırsatta dile getirdiği "kimseye ayrıcalık yapmadan kaçak yapılaşma ile mücadele" söylemini hatırlatarak başlayan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

"SORU 1; Sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre 18.08.2020 tarihinde yanınızda İlçe Başkanınız, Belediye Başkan Yardımcılarınız ve parti yöneticileri olduğu bir mekanda içki içip eğlendiniz. Yediğiniz içtiğinize bir şey demiyoruz afiyet bal şeker olsun. Eğlendiğiniz mekanın “İçkili yer açma ruhsatı var mı?” Ruhsatı olmayan bu mekana kimin davetlisi olarak gittiniz?  

SORU 2; Kısa bir süre önce Turgutreis mahallemiz toz-toprak içinde iken evinin ve eşinin işyerlerinin önünü “kaymak asfalt” yapmakla gündeme gelen Belediye Başkan Yardımcınız Önder Batmaz yeni icraatı, İslamhaneleri mevkiindeki babasına ait marjinal tarım arazisinin yolunu, Belediye imkanlarını ve yetkilerini kullanarak beton asfalt yaptırmak oldu. Bu icraatın fotoğraflarını kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz. Yarımadamızın hemen her yeri toz toprak içinde iken Turgutreisli Başkan Yardımcınızın mülkleri önüne uyguladığı özel muamele ayrıcalık değil mi?  

SORU 3; Ayrıca bu araziye bağ, bahçe evi olarak yapı ruhsatı alan Turgutreisli Başkan Yardımcınız Önder Batmaz buraya “Yapı Ruhsatına Aykırı” olarak küçük bir saray yaptığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız “Yasal İşlem” Yapacak mısınız? Bu Saraya ait fotoğrafları da Bodrumluların takdirlerine sunuyoruz. Ayrıca “Yapı Ruhsatına Aykırı” olarak inşa edilen bu yapının müteahhiti de Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Akbaş’tır. “Yapı Ruhsatına Aykırı” olarak yapılan bu inşaatın sahibi Turgutreisli Başkan Yardımcısı ile inşaatın taşeronu CHP’li meclis üyesi olan yol arkadaşlarınız, kamu görevlerini kötüye kullanmıyor mu?

Her vesile ile belirttiğimiz gibi kanunların tüm hemşerilerimize eşit uygulanmasını istemek bizim asli görevlerimiz arasındadır. Bu vesile ile her zaman haksızlığa ve eşitsizliğe uğrayan hemşerilerimizin yanında olacağımızı bilmenizi isteriz. Elbette her zaman olduğu gibi sizi yargılamıyor ancak, Bodrumlu hemşerilerimiz adına açıklama yapmanızı bekliyor ve takdiri Bodrumlu hemşerilerimize bırakıyoruz."

ÖNDER BATMAZ’DAN İDDİALARA YANIT...

Kent Haber’in telefonla ulaştığı Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ise Gökmen’in iddialarının doğru olmadığını söyleyerek arazide 75 metrekarelik bir bağ evi yaptıklarını ifade ederek "Tarım görüşümüz var, belediye ruhsatlarımız var. Bütün ruhsatlarımız var. Bir de tarımsal amaçlı yapıyoruz zaten, bağ evi yapıyoruz” dedi. 

Batmaz, babasına ait marjinal tarım arazisinin yolunu Belediye imkanlarını ve yetkilerini kullanarak beton asfalt yaptırdığı iddiaları ile ilgili de "Orada bahçemiz var ama biz yolu kullanmıyoruz bile. Ayrıca orada çok sayıda çiftlik var. Oradaki vatandaşların yolla ilgili dilekçeyle talepleri de var" şeklinde konuştu.