Yunan Konsolosa Veda Ziyareti

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı İlhan Ersan, Meclis Başkan Yardımcısı Engin Başol, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ağan ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven 21 Ekim Çarşamba günü Yunanistan İzmir Başkonsolosu Arygro Papoulia’yı makamında ziyaret etti.

Yunan Konsolosa Veda Ziyareti

BODTO Başkanı, Başkonsolos Papoulia yeni bir göreve atanması nedeniyle İzmir’den ayrılacağı için kendisi ziyaret ettiklerini açıkladı. "Sayın Başkonsolosa görevde olduğu süre içinde kurumumuzla kurduğu üst düzey işbirlikleri ve gösterdikleri nezaket için teşekkürlerimi sunuyorum" diyen Başkan Kocadon kurumlar arası işbirliklerinin önemine vurgu yaparak, Başkonsolos’a yöresel motifler taşıyan bir Bodrum halısı hediye etti. Meclis Başkan Yardımcısı Engin Başol Bodrum’daki yöresel halıcılık hakkında Başkonsolosa bilgi aktararak, hediye edilen halıdaki motiflerin tarihi geçmişini açıkladı. 

Meclis Başkanı İlhan Ersan ise, "Sayın Başkonsolosu geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Odamızda ağırlamış, görüşmemizde iki ülke arasında kültürel konularda, turizmi geliştirmek üzere fikir alışverişi yapmıştık" dedi.

Başkonsolos Arygro Papoulia, BODTO heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, "Yunanistan’ın Meksika ve Orta Amerika Ülkeleri Büyükelçisi olarak görev yapmak üzere yakın zamanda İzmir’den ayrılacağım, görevde olduğum süre boyunca sağladıkları işbirlikleri için BODTO heyetine çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim" şeklinde konuştu.