GRAFİK TASARIM GÜNLERİ BAŞLADI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakülesinin 10. yıl etkinlikleri...

GRAFİK TASARIM GÜNLERİ BAŞLADI
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakülesinin 10. yıl etkinlikleri kapsamında, Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri düzenlendi.

Bugün başlayan ve 28 Mart akşamı sona erecek olan etkinlik çalıştay, sergi ve seminer olmak üzere üç ayaktan oluşuyor. Grafik tasarım günlerinin il gününde, Ömer Durmaz, Yusuf Keş, Zülfikar Saygın ve İtalyan Alessandro Segalini'nin fakültenin grafik bölümü öğrencileri ile çalıştay gerçekleştirildi. Yapılan çalıştaylarda öğrenciler tarafından üretilen eserler akşam saatlerinde düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.

Etkinliğin ikinci gününde de çalıştay ağırlıklı programların düzenleneceği, üçüncü gün ise Sadık Karamustafa'nın "düşünceden deneyime grafik tasarı" konulu konferansının da olacağı seminerler düzenleneceği bildirildi.

Etkinlikten en güzel şekilde faydalandıklarını söyleyen grafik bölümü öğrencilerinden Sibel Altaylar, "konumuz Bodrum'un renkleri onun için de çeşitli tasarımlar yapıyoruz. Herkesin farklı bir düşüncede aynı ortak fikiri paylaşabilmesi ve gerekli tasarımlarla destekleyebilmesi açısından gerçekten güzel bir gün oluyor" dedi.

Güzel Sanatlar Fakülesi Prof. Erol Turgut, uluslararası olarak düzenlenen bu etkinliğin Bodrum için bir kazanç olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

"hem okulumuz için hem de bölge için tasarım kültürü açısından çok önemli bir kazanç olmuş oldu. Öğrencilerimizde bu üç günlük etkinlikten yararlanarak çok farklı hocalarla çok farklı konularda çalıştay gerçekleştirerek aslında kendi mesleki bilgilerinde hem deneyim sahibi oldular hem de yeni bilgiler edindiler" dedi.