Gürün, Aday Olmayacağını Açıkladı!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

Gürün, Aday Olmayacağını Açıkladı!

Mart ayında yapılacak yerel seçim için partilerde aday adaylığı telaşının devam ettiği bugünlerde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'den siyaset gündeminde ses getiren bir açıklama geldi. Başkan Gürün 2024 yılı Mart ayında yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Başkan Gürün açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Çok kıymetli hemşehrilerim,

1999 yılında Muğla Belediye başkanlığıyla başlayan ve 2014 yılında büyükşehir belediye başkanlığıyla devam eden 3 dönem il, 2 dönem büyükşehir belediye başkanlığı görev sürecimi, 2024 yerel seçimleri ile noktalamak amacıyla önümüzdeki seçimlerde aday olmama kararı aldım. 

Başta hangi partiye gönül vermiş olursa olsun bu fırsatı ve görevi bana veren tüm hemşehrilerime, bu onuru beş dönem yaşatan kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimize, desteğini hep yanımda hissettiğim eşim ve çocuklarıma, yol ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  

2024 yerel seçimlerinin ülkemize ve Muğlamıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında da aydınlık ve refah bir Türkiye, mutlu bir Muğla’da birlikte yaşamak dileğiyle saygı ve şükranlarımı sunuyorum."