Mustafa Saruhan Adaylığını Açıkladı

Yalıkavak Eski Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Mustafa Saruhan Adaylığını Açıkladı

CHP Bodrum’da 2024 mart ayında yapılacak yerel seçim için aday adaylığı süreci devam ederken, 2019 yılında başkan adayı olarak açıklanmasına rağmen İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen Mustafa Saruhan, göreve yeniden talip oldu. 

Bugün Bodrum Belediye Meydanı’nda faaliyet gösteren Palmiye Restoran’da düzenlenen toplantıda konuşan Saruhan, aday adaylığı başvurusunu yaptığını dile getirerek şunları söyledi;

“Yaşadığımız coğrafya, yenilikler, değişimler ve birlikte yönetim biçimleri gerektiğini hissettiriyor. Daha önceden birbirimizi tanıyoruz, biliyoruz. Adaylıklarımız oldu. Adaylığımız engellendi, olamadık derken bazı hikayelerimiz yarım kaldı. Asıl amacımız yarım kalan hikayemize, ‘nerede kalmıştık’ diyerek başlamak. Bugüne kadar Bodrumumuza emek veren, çaba sarf eden bütün yerel yöneticiler, emek veren çalışanlar, devletin yöneticileri hepsine teşekkür ederim. Bizler de demokrasinin gereği önümüzdeki süreçte başlayacak yerel seçimlerde gerek parti örgütümüzün tabanı, gerekse yaşadığımız toplumun bileşenleri, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda tekrar bu görevde rol almaya, bize düşen sorumluluğu yerine getirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Amacımız tek ve bir. Biz Bodrumuz diyoruz. Bodrum’da yaşayan, Bodrum’a gelen herkesi kapsayan, kucaklayan bir yönetim anlayışına talip olmak istiyoruz.” dedi.

Adaylığı önünde herhangi yasal bir engel bulunup bulunmadığı ile ilgili soruya da yanıt veren Saruhan, adaylığının önünde yasal bir engel bulunmadığını dile getirerek şöyle konuştu;

“Bizim Yalıkavak Belediye Başkanlığı döneminden davalarımız oldu. Bunlar, tamamen halka hizmet ederken olan davalardı. Geçen seçimde kimsenin bilemediği, sadece YSK’nın bir kararıyla önceki cezaların toplanıp da bir yılı geçmiş olmasından dolayı böyle bir adaylığımız engellendi. Bunlar süreli kararlar. Şu an savcılık belgemi aldıktan sonra dosyamıza koyduk.” dedi.