HADİGARİ CUMHUR'DA GALA HEYECANI

Cinemarin Sinemaları 14 Mayıs'ta, Harun Özakıncı’nın yazıp yönettiği, Ersin...

HADİGARİ CUMHUR'DA GALA HEYECANI
Cinemarin Sinemaları 14 Mayıs'ta, Harun Özakıncı’nın yazıp yönettiği, Ersin Aycan ve Merve İldeniz’in yanısıra Bodrum’da yaşayan renkli simaların da rol aldığı “Hadigari Cumhur” adlı filmin galasına ev sahipliği yaptı.

Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon’un yanısıra filmin oyuncularının ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı, Bodrumluların geleneklerini ve hikayelerini anlatan 90 dakikalık filmin galası OASİS Gösteri Alanı’nda gerçekleşen kokteyl ile başlayarak, OASİS Cinemarine Sinemaları’nda yapıldı.

Film öncesinde Oasis Meydanı'nda toplanan filmin oyuncuları ve yönetmen Harun Özakıncı konuşma yaptılar.

Metafor Film’in yapımcılığını üstlendiği, Bodrum’da yaz ve kış ayları boyunca çekimleri devam eden film, 22 Mayıs’ta tüm Türkiye genelinde vizyona girecek.

Filmin Konusu;

Bodrum’da eskiden değersiz olduğu için deniz kenarındaki arazilerin miras olarak kız çocuklarına, dağlık bölgedeki zeytinliklerin ise erkek çocuklarına verilmesi, 1980’li yılların ardından da turizmin gelişmesi ile deniz kenarındaki arsaların değerlenmesi konusunun mizahi bir dille işlendiği filmde, Cumhur adlı karakterin kızkardeşlerinin arazilerini zapttetme çabası ele alınıyor.