Hafta Sonu Lezzet Yolculuğu Var

Bu hafta sonu Bodrum, lezzet dolu önemli bir etkinliğe sahne olacak. Bu yıl birincisi düzenlenen Tasting Bodrum ‘Gelenekten Globale Bodrum Mutfağı’ teması ile 16-17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Hafta Sonu Lezzet Yolculuğu Var

Bölgenin lezzetlerini, doğal güzelliklerini, yerel yaşamını ve küresel değerlerini ön plana çıkaracak etkinlik, üç gün boyunca gastronomi, kültür ve sanatla iç içe geçen etkinlikler ile heyecan vadediyor.

3 gün boyunca farklı mekanlarda gerçekleştirilecek etkinliklerde, yüzüncü yılına yaklaşan Körfez Restoran’ın öyküsünden, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in sevdiği yemeklere, yeni nesil şeflerin Bodrum klasiklerine modern yorumlarından, ismi dünyaca bilinen Türk şeflerin açtığı restoranların eşsiz lezzetlerine uzanan, 1800’lerden beri ‘gelenekler ve değişimlerle’ harmanlanarak şekillenen heyecanlı bir yolculuk ziyaretçileri bekliyor.

ANA ETKİNLİK ALANI BİTEZ

Bitez Aktur Arasta’da üç gün boyunca yerel üreticilerin tezgahları, yerel markaların ürünleri, şeflerin süprizleri, global markaların etkinlikleri, Bodrum yemek kültürüne ait sohbet ve tadımlar ana programı oluşturuyor.

Cevat Şakir’den Zeki Müren’e, Kate Moss’tan Bill Gates’e kadar Dünyaca ünlü birçok misafiri ağırlayan, Dünyaca ünlü şef ve markalarla bugün geldiği Bodrum’un mutfağının bilinmeyenleri; ‘Gelenekten Global’e tüm hikayesi işlenecek.


 
TASTING BODRUM’DA ZİYARETÇİLERİ NELER BEKLİYOR?

Tasting Bodrum kapsamında tarih, doğa, sanat ve gastronominin başrolde olduğu ve çok önemli isimlerin eşlik edeceği etkinliklerin yanı sıra, Bodrumlu 20 işletme de birbirinden farklı içerikte menü ve programlar ortaya koyuyor. Bağarası, Vamos, Arşipel, La Social, Adana İl Sınırı, Orfoz, Körfez, Maride Café, Foodroom, Trattoria İl Mandarino gibi birçok işletme, Tasting Bodrum heyecanını misafirlerine yaşatacak.

16 Haziran 2023 Cuma akşamı Türkbükü’nde yer alan Divan Bodrum Otel’de düzenlenecek programda, Şef Adnan Öztürk'ün hazırlayacağı ‘Geleneksel ürünlerle modern Ege mutfağı’ teması ile lezzet yolculuğuna çıkılacak. Gecede ayrıca Bodrum’a 100 yıldır emek veren kişi ve işletmelere onur ödülleri verilecek. Geceyi ünlü tenor Hakan Aysev'in müzik şöleni taçlandıracak.

17 Haziran 2023 Cumartesi akşamı ise katılımcılar, Maça Kızı’nda şef Aret Sahakyan imzalı "Maça Kızı’nın Bodrum’u" temalı gecede nefis bir menüyü test edip, after party ile Bodrum’un deniz kokan yaz gecesinin keyfini çıkacak. 18 Haziran 2023 Pazar akşamı Gbeyond Residence & Hotels Şamdan Restoran’da Bodrum’a Vefa gecesi ile etkinlikler sona erecek. 

Hip Creative Agency tarafından düzenlenen Tasting Bodrum etkinliklerine katılmak, sürpriz yemeklerin tadına bakmak, çok özel workshop’lar deneyimlemek, ilginç etkinliklere katılmak için önceden mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekiyor.