Hastanede İnşaat 15 Güne Başlayacak!

Yarım kalan Yeni Devlet Hastanesi ihalesini alan firmaya yer tesliminin birkaç gün içerisinde yapılacağı, inşaat faaliyetlerinin de 10-15 gün içerisinde başlayacağı öğrenildi.

Hastanede İnşaat 15 Güne Başlayacak!

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Oğuz Şahin ve teknik ekip, geçen 21 Mayıs’ta Sağlık Bakanlığınca ihalesi yapılan Yeni Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak, resmi yer teslim raporunu hazırlama çalışması gerçekleştirdi. 

Konuyla ilgili açıklama Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den geldi. Gökmen, yer tesliminin birkaç gün içerisinde yapılacağını, yeni devlet hastanesi binasındaki inşaat çalışmalarının da10-15 gün içerisinde başlamasını beklediklerini ifade ederek şunları söyledi;

“Bildiğiniz gibi 21 Mayıs 2020 tarihinde Bodrum Devlet Hastanesi’nin ihalesi yeniden yapılmış ve inşa süreci başlamıştı. 21 Mayıs’tan bu yana geçen sürede ihale sürecinin resmi olarak tamamlanması için gereken bir takım resmi işlemler ve araştırmalar yapıldı. Artık bu sürecin de sonuna geldik. Bugün Muğla İl Sağlık Müdürümüz Sayın İskender Gencer, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Oğuz Şahin ve teknik ekip ile birlikte yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak resmi yer teslim raporunu hazırlama çalışmasını gerçekleştirdik. Hepimizin ortak sorunu olan Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, artık yeniden çok kısa bir süre içinde başlayacaktır. Siz değerli Bodrumluların bu konudaki hassas yaklaşımlarınızı ve eleştirilerinizi çok önemsiyoruz ve sizlere teşekkür ediyoruz. Yeni Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere duyuracağımızın ve hastanemizin Bodrum’a en kısa sürede kazandırılması için sizlerle birlikte takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.