Hava Sıcaklığı Düştü...

Bodrum’da uzun mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, birkaç derece düştü. İlçede yarın kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Hava Sıcaklığı Düştü...

Kurak bir sonbahar ve kış dönemi geçiren Bodrum’da hava sıcaklığı uzun süre mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Yurdun büyük bölümünde olduğu gibi, Bodrum’a da kış gelmek bilmedi. 

Bodrum’da dünden itibaren hava sıcaklıkları azalarak mevsim normallerine indi. En yüksek hava sıcaklığının 13 derece ölçüldüğü ilçede, en düşük hava sıcaklığı 6 derece civarında. Yüksek kesimlerde sıcaklık daha da düşük ölçülüyor. 

Bodrum’da yarın (Çarşamba) kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar da bekleniyor. Rüzgar, hissedilen sıcaklığı daha da azaltacak. İlçede önümüzdeki hafta havanın daha fazla soğuyacağı öngörülüyor. 

Öte yandan Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Muğla ve Antalya için zirai don uyarısı yaparak şu ifadelere yer verdi;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya ve Muğla illerinde zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde 01.02.2023 akşam saatlerinden, 02.02.2023 sabah saatlerine kadar, hava sıcaklıklarının düştüğü akşam ve gece saatlerinde hafif kuvvette, yükseklerde orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”