Hayali, Ay Yıldızlı Formayı Giymek

Türkiye’de yılda 90 kişinin girebildiği Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Spor Lisesi’ne, bu yıl Bodrumlu Ceylin Nira Kılıç da kabul edildi. Genç voleybolcunun hayali Ay Yıldızlı formayı giymek.

Hayali, Ay Yıldızlı Formayı Giymek

Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’ndan mezun olan Bodrum Voleybol Spor Kulübü yıldız takım kaptanı 14 yaşındaki Ceylin Nira Kılıç, Türkiye’de tek olan TVF Spor Lisesi’ni kazandı. 

Okul başarısı ve parkurlarda elde ettiği başarı sonrası Türkiye’de 90 kişi arasına giren Ceylin’in hedefi A milli takımda oynamak. 

Öğrencilere iyi bir voleybol eğitimi verebilmek amacıyla TVF ile iş birliği içinde çalışan lisede dersler, branşı voleybol olan beden eğitimi öğretmenleri ve TVF antrenörleri tarafından veriliyor.

TVF Spor Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TVF arasındaki protokolle öğrencilere voleybol alanında mesleki yeterlilik kazandırılıyor.

4 yılda, 1. Kademe Voleybol Antrenörlüğü, İstatistik Antrenörlüğü, Voleybol Kondisyonerliği ve Voleybol Hakemliği sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler, TVF Spor Lisesi kulüp takımlarında küçük, yıldız ve gençler kategorisinde maçlara katılarak eksiklerini tamamlıyor.

Okulu kazandığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Ceylin Nira Kılıç, şunları dile getirdi:

“5’inci sınıftan beri bu okula girebilmeyi hayal ediyordum. Taner Hocamız da bu konuda beni çalıştırıyordu. Parkuru çok yetenekli olmadığı sürece hiçbir öğrenci çalışmadan yapamaz. Biraz zor bir parkurdu. Parmak paslar falan vardı. Onlar baya zorlayıcıydı. Hız ve kondisyon gerektiriyordu. Koşu ve sıçrama boyu ölçüldü. Ben 90 kişi arasına girerek okulu kazandım. En büyük hedefim, Ay Yıldızlı formayı giymek ve ülkemizi temsil etmek.”

Ceylin’in hocası Taner An ise öğrencilerini güzel yerlerde görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirerek “Bodrum Voleybol Spor Kulübü olarak altyapımızda bu şekilde sporcuları federasyon bünyesinde camiamıza katmaktan onur gurur duyuyoruz.” dedi.