Bodrum'un Kızları Bu Yıl Daha İddialı

Geçen sezon 3. Lig’de mücadele eden Bodrumspor Kadın Futbol Takımı, çalışmalarına devam ediyor.

Bodrum'un Kızları Bu Yıl Daha İddialı

Bodrumda ikamet eden, spora gönüllü futbola meraklı lise öğrencisi kızlarla 2018 yılı haziran ayında kurulan Bodrumspor Kadın Futbol Takımı, 2019 yılında Yıldız kızlar Türkiye Şampiyonasında Bodrum’u temsil etmişti. 

Geçen yıl 3. Lig’de oynayan Bodrumspor, başarısız bir sezon geçirdi. Yeşil beyazlılar, bu yıl çalışmalara erken başladı. 

Gümbet Dolgu Alanı’ndaki Bodrumspor tesislerinde hocaları Hakan Diger önderliğinde çalışmalarını sürdüren oyuncular, bu yıl daha başarılı olacaklarını ifade ediyor. Ligde maç tarihleri henüz açıklanmadı.  

2 senedir futbol oynadığını söyleyen takım oyuncularından 17 yaşındaki meslek lisesi güzellik ve saç bakım hizmetleri bölümü öğrencisi Ela Köse, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen sene çok büyük bir tecrübe edindik. Bu sene daha iyi hazırlanıyoruz. Haftada 5 gün antrenman yapıyoruz. Hocamız sağ olsun bizim üzerimizde duruyor ve daha ciddi hazırlanıyoruz. Bu sene güzel başarılar elde edebileceğimizi düşünüyoruz. İnşallah güzel bir sezon bizi bekliyor. Benim futbol tutkum aileden başladı. Babam, dayılarım, kuzenlerim hep futbol oynuyor. Ben de onlar sayesinde bir adım attım ve buradan devam ediyorum. Güzel deneyimler ediniyorum.”

4 senedir futbol oynadığını söyleyen 17 yaşındaki Eylül Beren Güner ise bu sene daha iyi hazırlandıklarını ve daha iyi bir sezon geçirmeyi umduklarını söyledi. 

Futbol oynamaya 7 sene önce sokakta başladığını söyleyen 16 yaşındaki Emine Nur Çağlar da futbol oynamasına çevresinden olumlu tepkiler geldiğini ifade ederek “İlk olarak Bitez Pedasa’da oynadım, daha sonra Bodrumspor’a geçtim. Şu anda antrenmanlar devam ediyor. Sıkı çalışıyoruz. Futbol oynamama ailemden ve çevremden çok olumlu tepkiler geliyor. Ailem sonuna kadar arkamda. Futbolun sadece erkeklere ait bir spor olmadığını göstermek istiyorum.” dedi. 

Bodrumspor Kadın Futbol Takımı sponsorlarından Önallar İnşaat Kurucusu Halil Önal, “Biz elimizden geldiğince sporu desteklemeye çalışıyoruz. Kadın futbolu biraz daha gelişmesi gereken futbol alanlarından bir tanesi olduğu için buraya da destek vermek istedik. Hem erkek takımına hem de kadın takımına destek veriyoruz.” şeklinde konuştu.