Hayat Boyu Öğrenme Haftası Başladı

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında Bodrum Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yüzlerce çalışması sergileniyor.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Kültürel Etkinlikler Yönetmeliği'ne yeni giren ve bir hafta sürecek "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kutlama etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda da Bodrum’da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce bir program gerçekleştirildi. 

Programda resim, görsel sanatlar, el sanatları, dikiş nakış, tezhip, çini-seramik kursiyerlerinin yüzlerce çalışması sergilendi. Müdürlük bünyesinde açık ortaokul ve liseden mezun olanlarla okuma yazma kurslarını bitiren öğrencilere diplomaları verildi, bağlama dinletisi sunuldu. 

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Batuhan Giraz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Bu program bir hafta sürecek. Tüm Türkiye genelinde, tüm Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine bugün veya yarın itibariyle başlıyor. Bugün açılış programımız var. Pandemi tedbirleri nedeniyle daha az katılımla, maske ve mesafeyi göz önünde bulundurarak bir program gerçekleştiriyoruz. Bir hafta boyunca saat 14.00 ve 18.00 saatleri arasında 2 kurs öğretmenimiz tanıtım yapacaklar, workshop çalışması yapacaklar. Bu haftayı kurslarımızın tanıtımı noktasında dolu dolu geçirmeyi amaçlıyoruz. Buradaki gördüğümüz çalışmalar belki toplam çalışmanın yüzde 1’i. Çünkü hem alan itibariyle, içinde bulunduğumuz pandemi şartları itibariyle kısıtlı tuttuk. Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilçe genelinde normal şartlarda bir sene içerisinde yaklaşık bin civarında kursa ulaşıyoruz, yaklaşık 25 bin kursiyere, öğrenciye ulaşıyoruz. Bu muazzam bir sayı. Yapılan işlerin tamamını sergileyecek olursak, salonlar, alanlar yetmez.”