Caninin Bulunması İçin Suç Duyurusu

Bodrum’da ölü bulunan 3 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü otopside ortaya çıkınca, failin bulunması için suç duyurusunda bulunuldu.

Caninin Bulunması İçin Suç Duyurusu

Edinilen bilgiye göre geçen Nisan ayında Ortakent sahilinde yürüyüş yapan vatandaşlar, sahilde 3 tane ölü köpeğin bulunduğu ihbarını yaptı. Hayvanseverle birlikte İlçe Orman ve Tarım Müdürlüğü ve zabıta ekipleri bölgeye gitti. Olay yerinde inceleme yapıldı ve tutanak tutuldu.

Hayvanseverlerin talebi üzerine köpeklerden bir tanesi otopsi yapılması için Bornova Enstitüsü’ne gönderildi. Gelen otopsi raporuna göre köpeğin zehirle öldüğü belirlendi. 

Raporda “Analizi yapılan köpeğe ait karaciğer ve mide içeriği numunelerinde yapılan pestisit analizlerinde karaciğerde 0,36 mg/kg Mehomyl, mide içeriğinde 428 mg/kg Methomyl tespit edilmiştir. Tespit edilen methomyl pestisiti ile köpeğin zehirlendiği kanaatine varılmıştır” tespiti yer aldı. 

Bunun üzerine Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu, failin veya faillerin bulunması için suç duyurusunda bulundu.