HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN!..

Bodrum Anadolu Lisesi’nde okuyan bazı öğrencilerin anneleri, okulun eksiklerinin...

HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN!..
Bodrum Anadolu Lisesi’nde okuyan bazı öğrencilerin anneleri, okulun eksiklerinin yapımında kullanılması için kaynak oluşturmak amacıyla kermes düzenledi.

Yaklaşık 10 kişilik öğrenci velisi ve emekli öğretmenden oluşan bir grup, Bodrum Pazar yerinde kurdukları stantta kendi elleriyle yaptıkları çeşitli yiyecekleri satarak, okulun eksiklerinin yapımında kullanılması için gelir elde etti.

Bütün öğrenci velilerinden aynı duyarlılığı bekleyen veliler, devlet okullarının bazı eksikleri olduğunu ve bu eksikleri veliler olarak tamamlamayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Daha önceki yıllarda da okul aile birliklerinde görev yapan Emekli Öğretmen Güler Özkeskin, düzenledikleri kermes hakkında şunları söyledi:

“Bodrum Anadolu Lisesi öğrencileri yararına okul velilerinin de katıldığı, kendi elimizle yaptığımız yiyeceklerden oluşan kermes düzenledik. Bu kermesten elde edeceğimiz gelirle de oranın bir eksiğini tamamlayacağız. Bunu birkaç kez daha yapmayı planlıyoruz. Bitinceye kadar yardımsever vatandaşları bekliyoruz. Bize bu konuda öğrenci velileri yoğun destek veriyor. Kendimizde yaptık inşallah daha da iyi olacak ilerleyen günlerde. Devlet okullarımızı, öğretmenlerimizi veriyor ama okulların yakacakları, birtakım ihtiyaçları, eksik materyalleri velilerin desteğiyle alıyor. Lütfen veliler duyarlı olsun, onların minik katkılarıyla gerçekten önemli ihtiyaçlar karşılanacak. Bugün özel okullara milyarlarca lira ödeniyor, Devlet okullarının velilerin desteğine ihtiyacı var ” dedi.