İki Dolmuş Çilesi Bitti...

Milas ve Muğla bölgesinden gelen dolmuşlar ile havalimanı transferi yapan otobüslerin son durağı artık Eski Otogar oldu. 3 yıldır çift dolmuş çilesi çeken yolcular ile şoför esnafı, uygulamadan son derece memnun.

İki Dolmuş Çilesi Bitti...

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce Torba Mahallesi’ne yapılan yeni otogarın yaklaşık 3 yıl önce faaliyete girmesi, Milas ve Muğla bölgesine gelip giden yolcular için eziyete dönmüştü. Bir süredir Milas-Bodrum Havalimanına giden vatandaşlar da eski otogardan yeni otogara gidip oradan MUTTAŞ ile havalimanına transfer ediliyordu. 

Dolmuşların son durağının Yeni Otogar olarak düzenlenmesi sebebiyle yolcular iki otogar arasında başka bir araca daha binmek zorunda kalıyordu. Uygulama vatandaşlardan yoğun tepki ve şikayet alıyordu. UKOME tarafından hafta başında yapılan düzenleme ile Milas ve Muğla bölgesi dolmuşları ile havalimanına gidip gelen otobüslerin son durağı yine Eski Otogar oldu. 

Yeni uygulama hem yolcuları hem de şoförleri memnun etti. 

Sevgi Saygı isimli yolcu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Çok şaşırdım fakat çok iyi olmuş. Hem zamandan, hem de paradan tasarruf. Daha önce hem zamanımızı gidiyordu hem de bütçeyi sarsıyordu. Ben Milas’ta oturuyorum, Ortakent’te çalışıyorum. Gidip gelmek baya bir zamanımı alıyordu.”

Milas–Bodrum arasında sefer yapan şoförlerden Bülent Topçu da uygulama ile ilgili şöyle konuştu;

“Biz şoför esnafı olarak çok memnunuz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Vatandaşın talebi buydu. Belediye Başkanımız vatandaşların taleplerine duyarlı oldu ve bu işi çözdü.”

Milas Park Kooperatifi’nden Şoför Ali Aydın da emeği geçen herkese çok teşekkür ederek şunları dile getirdi;

“Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a çok teşekkür ederiz. Özellikle Milas bölgesinden gelen vatandaşlarımız, bu bölgeye çalışmaya gelen vatandaşlarımız bu uygulamadan çok memnunlar. Çok iyi geri dönüşler alıyoruz. 3 yıldır diğer otogardan buraya gelemiyorduk. Yeni uygulamadan herkes çok memnun.”

Muhabir; Hamdi Yörür