İLK İCRAATI İLE BÜYÜK TEPKİ TOPLADI!..

48 yıl sonra bir ilke imza atarak Muğla'nın Yatağan ilçesini CHP'nin elinden alan...

İLK İCRAATI İLE BÜYÜK TEPKİ TOPLADI!..
48 yıl sonra bir ilke imza atarak Muğla'nın Yatağan ilçesini CHP'nin elinden alan Cumhur İttifakı'nın Ak Parti'li Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ilk icraatıyla tepkileri üzerine çekti. Görevi devralır almaz makam odasında Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün portresinin yerine, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini asan Toksöz, toplumun her kesiminden gelen tepkiler üzerine Atatürk'ün portresini tekrar yerine asmak zorunda kaldı.

Muğla’nın Yatağan ilçesi 48 yıl sonra el değiştirdi. 48 yıldır CHP’nin yönettiği ilçede 31 Mart yerel seçimlerini Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti eski ilçe başkanı Mustafa Toksöz oyların yüzde 51,9’unu alarak kazandı. 31 Mart'ta Cumhur ittifakı adayı Mustafa Toksöz 31 bin 689 geçerli oyun yüzde 51,9'u olan 16 bin 450'sini aldı. Rakibi CHP'li Halil Arslan ise yüzde 41,02 ile 12 bin 998 oyda kaldı.

İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Yatağan'ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve meclis üyeleri, geçen dönem Belediye Başkanı Haşmet Işık tarafından Belediye girişinde karşılandı. Yatağan Belediye Başkanı Toksöz'ü yeni dönemde AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İl Başkanı Kadem Mete, Yatağan AK Parti ve MHP İlçe Başkanları yalnız bırakmadı.

Yatağan'ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz devir teslimin ardından yaptığı konuşmada, Yatağan'ı Ak Belediyecilik ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yatağan halkı bize 5 yıllık bir görev tevdi etti. Biz de bu 5 yılımızı Yatağan'a hizmet için harcayacağız. Oy veren vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi. Göreve gelen Toksöz’ün ilk icraatı ise makam odasında bulunan ve bir önceki başkan döneminden kalan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini indirerek yerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresini asmak oldu.

Toksöz’ün bu hareketinin duyulmasının ardından toplumun her kesiminden tepkiler geldi. Cumhur İttifakı’nın bileşenleri AK Parti ve MHP seçmenlerinin de tepki gösterdiği olay sonrası u dönüşü yapan yeni başkan Toksöz, duvardan indirdiği portreyi tekrar yerine astı.