İSMAİL HAKKI AKER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bodrum'da geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybeden, 3 kız 4 torun sahibi,...

İSMAİL HAKKI AKER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Bodrum'da geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybeden, 3 kız 4 torun sahibi, uzun yıllar Bodrum'da hizmet vermiş Aker elektriğin kurucusu ve sahibi Bodrum Belediyesi eski Meclis Üyesi İsmail Hakkı Aker, sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

İsmail Hakkı Aker, uzun bir zamandan beri tedavi gördüğü hastalıktan kurtulamayarak yaşama veda etti. 1,5 yıldan bu yana mücadele ettiği rahatsızlığından dolayı tedavisi süren Aker, iki aydan bu yana hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Meral Aker ile evli İsmail Hakkı Aker’in, Hatice Buket, Nükhet Aker ve Demet Emirsoy adında üç evladı ve dört torunu vardı.

İsmail Hakkı Aker’in cenazesi iş adamları ile Bodrumlu siyasetçileri bir araya getirdi. Cenazeye CHP'li, MHP'li eski ve yeni meclis üyelerinin yanı sıra, eski belediye başkanları, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Era Yat Sahibi Erman Aras, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tosun, eski başkan Asım Başaran'ın da aralarında olduğu yüzlerde kişi katıldı.

Aker'in cenazesi Atatürk Caddesindeki Kumbahçe Caminde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından, Gümbet Karaburgaz Mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Muhabir: Ali Ballı