İzmir'den Kupalarla Döndüler

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dün düzenlenen 29. Ata’dan Ana’ya Saygı yol koşusuna Bodrum’dan katılan üç master atlet, 2 birincilik, bir 4'lük kupası ile ilçeye döndü. Yarışın startını veren CHP’li belediye başkanı Cemil Tugay, yarışın bitişinde 1. olan 85 yaşındaki Bodrumlu Fehime Özkan’ı karşılayarak ödülünü verdi.

İzmir'den Kupalarla Döndüler

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Karşıyaka Belediyesi tarafından dün sabah erken saatlerde 29. Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu düzenlendi. Karşıyaka Belediye başkanı Cemil Tugay’ın Anayasa Meydanı’ndan verdiği start ile yarışa başlayan 3 binin üzerinde sporcu, Cemal Gürsel Caddesi, Girne Bulvarı ve Atatürk Bulvarı güzergahlarında devam ettikten sonra 4 kilometrelik parkuru Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nda bitirdi.

Yarışmalara Bodrum’dan katılan 85 yaşındaki Fehime Özkan parkuru 38 dakikada bitirerek 1. olurken, 58 yaşındaki Fatma Özkan Anter 17 dakika 21 saniyelik derecesi ile birinciliği elde etti. Bodrum'da iki ay önce atletizm antrenmanlarına başlayan 75 yaşındaki emekli elektrik mühendisi Nizamettin Demirci ise parkuru 30 dakikada bitirerek 4. lük kupasını kazandı. 

Sporculara ödüllerini, Zübeyde hanım Anıt Mezarı’nda düzenlenen törende, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay verdi.