Bozburun Su Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Marmaris, Bozburun Yarımadası içme suyu projesi için ilk kazma vuruldu. 53 kilometre uzunluğundaki çalışma tamamlandığında Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahalleleri içme suyuna kavuşacak.

Bozburun Su Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Marmaris Bozburun Yarımadası için başlattığı içme suyu projesinde ilk kazma vuruldu. Atatürk Barajından 7 mahalleye ek içme suyu sağlayacak proje kapsamında, bölgede özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı ortadan kalkacak.  

İlk Kazma Turunç’ta Vuruldu

Proje kapsamında Turunç yol ayrımında kazı işlemleri başlarken, çalışmalar Bayır Mahallesi güzergâhına doğru devam ediyor. Bu kapsamda 53 bin metre uzunluğundaki içme suyu projesinin 700 metresi tamamlandı. Bunun yanı sıra Atatürk Barajı'ndan Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerine içme suyu sağlayacak proje kapsamında 53 bin metre içme suyu hattı ile birlikte 3 terfi merkezi, 2 içme suyu dağıtım deposu, 1 terfi deposu, 8 maslak, elektrik nakil hattı ve mekanik iyileştirmeler yapılacak.

Büyükşehir Kendi Sermayesi İle Yapıyor

Bölgenin önemli bir sorununu ortadan kaldıracak içme suyu hat projesi yurtiçi finans kaynaklarından kredi verilmemesi nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesinin kendi öz sermayesinden karşılanıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi proje için yaklaşık 262 milyon 980 bin TL ödeme yapacak.