Rusların Bodrum’a İlgisi Artıyor

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleri, talebin artması nedeniyle Bodrum programlarını genişletme kararı aldı.

Rusların Bodrum’a İlgisi Artıyor

Turizm Güncel’de yer alan habere göre Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rus turistlerin Türkiye’nin Ege kıyılarına ilgisinin arttığını açıkladı. Rus tur operatörlerinin Türkiye’ye yaptığı satışlar içerisinde Ege destinasyonlarının payı yüzde 10-15 civarında iken 2023 sonu itibariyle bu bölgeye Rus turist akışı yüzde 8,1 arttı.

Mayıs ayında neredeyse hiç boş koltuk kalmadığını açıklayan ANEX Tour, bu dönemde Moskova’dan Bodrum’a yaptığı uçuş sayısını haftada 5’e çıkarma kararı aldı. ANEX Tour ayrıca Moskova-Bodrum hattında sefer sayısını Haziran ayından itibaren haftanın her gününe çıkaracak.

Öte yandan FUN&SUN, Pegasus ve Ural Airlines’ın uçtuğu Moskova’nın dışında, Azimut’un uçtuğu Mineralnye Vody’den de Bodrum’a tur düzenleyecek. FUN&SUN ayrıca lüks tatil tercih eden turistler için Red Wings’in 50 koltuk kapasiteli iş jeti ile Moskova’dan Bodrum’a uçuş düzenleyecek. FUN&SUN, satış verilerine göre en popüler ayın Haziran ayı olduğunu açıkladı.

Mayıs ayında gerçekleştirilecek uçuşlarda PEGAS Touristik’in dolulukları yüzde, Coral Travel’ın ise yüzde 90 oranında dolarken, iki tur operatörünün de haziran ayı koltuklarının yarısının satıldığı bildirildi.

4 Rus şehrinden Bodrum’a uçuş yapılacak

Turistler Rusya'nın dört şehrinden ilkbahar ve yaz aylarında direkt uçuşlarla Bodrum'a uçabilecek. Buna göre;

*ANEX Tour Moskova, ST. Petersburg ve Kazan’dan
*FUN&SUN Moskova ve Mineralnye Vody’den
*PEGAS Touristik, Coral Travel ve Intourist Moskova, Kazan ve St. Petersburg’dan Bodrum’a uçuş düzenleyecek.

Uçuşlar Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Azur Air (LujoBlackJet dahil), Azimut, Ural Airlines ve Red Wings (gri iş jeti dahil) tarafından gerçekleştirilecek.