En Üst Limitten Ceza Kesildi!

Bodrum’da sahile beyaz kum döken işletmeye, kabahatler kanunu gereği en üst limitten cezai işlem uygulandı. Ayrıca kumun kaldırılması için işletmeye 2 gün süre verildi.

En Üst Limitten Ceza Kesildi!


Türkiye’nin önemli tatil merkezlerinden Bodrum’da her yıl turizm sezonunda yaşanan sahillere beyaz kum dökme furyası bu yıl da devam ediyor. Önceki gün Gölköy Mahallesi Demirbükü mevkisinde lüks villaların olduğu bir sitenin önündeki sahile beyaz kum getirildi. Beyaz kumun bir kısmı sahilin bir bölümüne serilirken, sahilin kalan bölümlerinde kum yığınlarının henüz serilmediği gözlendi. Sahilde küçük bir iş makinesinin de hazır beklediği görüldü. 

Olayın haber bültenlerimizde yer almasının ardından Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kumu döktüğü belirlenen MESA Sitesi’ne sahile doğal olmayan malzeme dökmek ve çevre kirliliğine neden olmaktan, kabahatler kanunu 41/4 maddesi gereği en üst limitten cezai işlem uygulandı. Uygulanan cezanın 106 bin TL olduğu öğrenildi. 

Ayrıca kumun kaldırılması için işletmeye 2 gün süre verilerek, ikaz tutanağı düzenlendi, konu ile ilgili tutanak ilgili birim ve kurumlara sevk edildi.