19 Mayıs Etkinliklerle Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bodrum’un farklı noktalarında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Etkinliklerle Kutlandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi tarafından Tepecik Meydanı’nda 19 Mayıs kutlaması ve derneğin kurucusu Türkan Saylan’ı anma etkinliği yapıldı. Ardından, temsili Bandırma Vapuru uğurlaması ve karşılaması gerçekleştirildi.  Neyzen Tevfik Caddesi önünden Aksona teknesine binen ÇYDD’li gençler, buradan hareket etti. İskele Meydanı’nda tekneden inen ÇYDD'li gençler, Gençliğe Hitabe’yi okudular.

MOTOSİKLET TUTKUNLARINDAN BODRUM TURU

Harley Davidson Owners Bodrum Grubu, 19 Mayıs kutlaması çerçevesinde yaklaşık 20 motosikletle Bodrum turu yaptı. Gümbet Kavşağı’nda bir araya gelen motosiklet tutkunu grup, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Cevat Şakir Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi ve Caferpaşa Caddesi’ni Harley Davidson marka motosikletleriyle geçti.

Yenileme çalışmalarının ardından geçtiğimiz ay hizmete giren Binnaz Karakaya Kapalı Yüzme Havuzu’ndaki antrenmanda Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin katılımıyla 19 Mayıs kutlaması yapıldı. 

Bodrum Yüzme İhtisas Kulübü sporcuları ile Başkan Mandalinci birlikte havuzda Türk bayrağı açıp 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. 

“BELEDİYE OLARAK HER ZAMAN SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ”

Başkan Mandalinci yaptığı açıklamada, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yüzücü kardeşlerimle birlikte güzel bir havuz antrenmanı yaptık. Belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Bunu, sözde değil özde yaptığımız davranışlarla gösteriyoruz. Bugün de genç kardeşlerimle birlikte çok güzel bir antrenman yaptık. Biz, burada aslında Atatürk nesilleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Sporla, doğayla, Bodrum ile iç içe saygılı, ahlaklı, kültürlü gençlerin yetişmesine fırsat tanımaya gayret ediyoruz. Ben, genç kardeşlerime buradan verdiğim sözü tekrarlıyorum: Hangi spor branşında bizlere ihtiyaç varsa biz, o spor branşında tesisleşerek yarının sporcularını, yarının milli takım oyuncularını yaratmaya, Bodrum’dan çıkarmaya devam edeceğiz.” dedi.