JCI'IN 2019 PROJELERİ TANITILDI

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI), Stratejik Planlama Toplantısında 2019...

JCI'IN 2019 PROJELERİ TANITILDI
Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI), Stratejik Planlama Toplantısında 2019 yılında gerçekleştirilecek projeler tanıtıldı.

Sabah saatlerinde Bodrium Otel’de düzenlenen toplantıya 2018 Dönem Başkanı Ali Mutlu Köse, 2019 Dönem Başkanı Aslı Mercan ile JCI Bodrum üyeleri katıldı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda derneğin “Ata Tohumu”, “Çocuk Akademisi”, “Turuncu Yaz” gibi projeleri tanıtılıp fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplantı sonrası Kent Haber’e konuşan derneğin Dönem Başkanı Aslı Mercan, 2019 yılı için çok güzel projeler hazırladıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Bu toplantımızda projelerimizin tanıtımını yaptık. Aynı zamanda 2019 yılı Stratejik Planımızı açıkladık. 6 tane çok güzel projemiz var. Sürpriz projelerimiz var. Bunlar zamanı gelince açıklanacak. Bodrum için fayda sağlayacak her türlü projeyi konuştuk. Direktörlerimizi belirledik. Bu yapacağımız faaliyetler iş alanları ve bireysel gelişime katkıda bulunacak. Üye sayımızı da arttırdık.”

Projelerin içeriğinden de bahseden Aslı Mercan, “Hepsi hayatın farklı alanlarına dokunan projeler. İlki ata tohumuna sahip çıkacağımız, Dereköy’de pilot bölge olarak başlattığımız proje. Ata tohumlarımızı topluyoruz. Karaoklar Çiftliği ile güzel bir işbirliği yaptık. Tohumlarımızı çoğaltıp tekrardan köylüye geri dağıtacağız. Karaoklar buraya gelip çiftçiyi de eğitecekler. Burada alım garantili doğal bir tarım başlatıyoruz. Bu aynı zamanda iş hayatına katkısı olacak bir istihdam projesi. Çünkü burada yalnızca çiftçi değil, tarım yapmak isteyen herkesin dahil olacağı programlar. Sonrasında da alım garantili bir eğitim programı. Önümüzdeki Mart ayında pilot bölgemiz olan Dereköy’de yapacağımız tohum takas şenliği ile de bunu taçlandıracağız. Dereköy Muhtarını da projeye verdiği destek için yılın muhtarı seçtik.” diye konuştu.

2019 yılındaki gerçekleştirmeyi planladıkları diğer projeler ile ilgili detaylar aktaran Mercan, “Başka bir projemiz de “Bez Doğrusu” projesi. Biliyorsunuz 2019 yılında artık naylon poşetler ücretli olacak. Bu doğaya verdiği zarar nedeniyle çok geç alınmış bir karar. Biz bununla ilgili bez torbalar basıyoruz ve ücretsiz olarak halka dağıtıyoruz. Bunun dışında “Çocuk Akademisi” projemiz var. Özel eğitimlerden yoksun olan, buna ulaşamayan çocuklara tasarım, iletişim, kendilerini ifade etmeyle alakalı, onları besleyeceğimiz bir programımız var. Bu programla çocukların kendilerini daha iyi ifade etmelerini ve hayatın sosyal alanlarında daha başarılı olmalarını sağlıyoruz. “Turuncu Yaz” diye bizim geleneksel bir projemiz var. Bu sene Mayıs ayında yapmaya karar verdik. Yine Bodrum turizmine katkıda bulunacak, mini bir festival havasında geçecek bir proje. Bir de çok heyecanlandıran bir münazara turnuvamız var. Bu sene 3 etapta gerçekleştireceğiz. Büyük şirketler bunu bir ücret ödeyerek yaptırırlar ama biz bunu dernek olarak ücretsiz muhteşem bir organizasyonla hayata geçireceğiz. Takımlar oluşturacağız ve münazara turnuvaları düzenleyeceğiz. Herkesi bekliyoruz. Bu ve buna benzeri hayatın her alanında katkı sağlayacak pek çok projeyi üyelerimize ve aday üyelerimize tanıttık” ifadelerini kullandı.