KALDIRIM, OTOBÜSLERİN İŞGALİNİ BİTİRECEK

Bodrum’un Cumhuriyet Mahallesi lunapark önüne pak eden otobüslerin o noktaya park...

KALDIRIM, OTOBÜSLERİN İŞGALİNİ BİTİRECEK
Bodrum’un Cumhuriyet Mahallesi lunapark önüne pak eden otobüslerin o noktaya park etmesi artık pek mümkün olmayacak.

Kent Haber’in geçtiğimiz aylarda iki kez gündeme getirdiği ve otobüs şoförlerinin atlet ile dolaşıp araçlarını yıkadıkları, kötü görüntü oluşturmalarının yanında trafik güvenliğini de sıkıntıya soktukları sorun belediyenin bölgede başlattığı kaldırım çalışması ile mecburen ortadan kalkacak.

Bodrum Belediyesinin bölgede başlattığı çalışmalar Severcan caddesinden başlayarak Kale konut mevkiine kadar devam ediyor. Caddede şimdiye kadar olmayan kaldırımlar yapılınca yol kenarlarına gelişi güzel park eden otobüs sürücüleri de artık kendilerine park edecek yeni yerler aramak zorunda kalacak.

Yaklaşık 2 haftadır devam eden çalışmalarda çok sayıda taşeron firma ekibi görev alıyor. İş makinelerinin de kullanıldığı çalışmaların 1 aya kadar tamamlanarak yeni görünümüne kavuşması bekleniyor.

Öte yandan Kent haberin iki kez gündeme getirdiği görüntülerde, çeşitli seyahat şirketlerine ait yolcu otobüslerinin şoförlerinin ve muavinlerinin atlet ve iç çamaşırlarıyla otobüslerinde temizlik yaptığı ve kötü görüntü oluşturduğu yer almış, çevrede yaşayan vatandaşlarda önlem alınmayan bu duruma tepki göstermişti.