Bakan Ersoy'un Katılımıyla Açılacak

Restorasyonu tamamlanan Bodrum Kalesi'nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yapılacak.

Bakan Ersoy'un Katılımıyla Açılacak

2017 yılının Ekim ayında tadilatına başlanan Bodrum Kalesi’nin ilk bölümü, geçtiğimiz yıl Müzeler Günü’nde açılmıştı. Geçtimiz yıldan bu yana 2. Etap restorasyon çalışmaları devam kalenin 28 Haziran Pazar günü açılışı yapılacak. Akşam saatlerinde yapılacağı ifade edilen açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katılması bekleniyor. 

Öte yandan bugün İstanbul’da basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Bakan Ersoy, Bodrum Bale Festivali’nin ve Kuzey Hendeği’nde yapılan kültürel etkinliklerin bu yıl da yapılacağını dile getirerek şunları söyledi;

“Bodrum Kaleiçi etkinlikleri, kültür ve sanat hayatımız kadar turizm için de önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında 3 farklı oyun sanat severlerimizle buluşacak. Aynı şekilde Bodrum Kaleiçi ve antik kentlerde 10 konser düzenlenecek. 2020 yılı Patara yılı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası da bir konser düzenleyecek. Tüm bunların yanında 3. Efes Bale ve Opera Festivali, 18. Bodrum Opera ve Bale Festivali, 27. Aspendos Opera ve Bale Festivaliyle 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali öngörülen takvimler kapsamında planlamalarımızı yapıyoruz. Dünya çapındaki bu olumsuzluklara rağmen inanıyorum ki; ülkemizde 2020 yılı geride kaldığında kimse kültür ve sanat alanında çok durağan bir yıldı diye düşünmeyecek.”