Acâibü’l Temâşa Kalede Sahnelenecek

İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı Acâibü’l Temâşa oyunu, Büyük Anadolu Turnesi kapsamında Bodrum Kalesi'nde sahnelenecek.

Acâibü’l Temâşa Kalede Sahnelenecek

Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği, 15 Mayıs’ta Üsküdar Tekel Sahnesinde seyirci ile buluşan İstanbul Devlet Tiyatrosu Yapımı Acâibü’l Temâşa oyunu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Büyük Anadolu Turnesi kapsamında 23 Haziran saat 21.00'de Bodrum Kalesinde sahnelenecek. Bodrum Kalesi gişesinde satılan biletlerin fiyatları Tam bilet 45, indirimli bilet ise 30 Lira.

Acâibü’l Temâşa’da, Dekor Tasarımı Aytuğ Dereli'ye Kostüm Tasarımı Dilek Kaplan'a, Işık Tasarımı Ayşe Ayter'e, Müzik ve Koreografi Vehbi Can Uyaroğlu'na, Kukla Tasarım Cansu Akdeniz'e, Kaligrafi Mehmet Kemal Şahinboy'a, Video Tasarım Murat Soner'e, oyunun Yönetmen Yardımcılıkları Zuhal Acar, Ferhat Işıktaş, Tunca Soysal ile Emre Çebi'ye ve oyunun Asistanlıkları Arzu Daştan Mutlu ve Gökhan Efe Şenyapar'a ait. 

Oyuncu kadrosunda ise Özge Arslan, Melina Özprodomos, Abdurrahman Merallı, Bucan Ekin Şimşek, Emre Çebi, Abdulselam Toğ ve Koray Atak’ın yer aldığı oyun, Devlet Tiyatroları Büyük Anadolu Turnesi kapsamında 23 Haziran saat 21.00'de Bodrum Kalesindeki temsilinin ardından, 25 Haziran saat 21.00'de Kaş Antik Tiyatro'da, 27 Haziran 21.00’de Alanya Açıkhava Tiyatrosu'nda, 29 Haziran 21.00’de Mersin Yenişehir AKM'de ve 1 Temmuz 21.00’de de Adana Merkez Park Anfi Tiyatro'da temsiller verecek.