Kamer Genç, Trafo’daki Etkinlikle Anıldı

CHP'nin eski milletvekili Kamer Genç, ölümünün 8'inci yılında Bodrum’da düzenlenen etkinlikle anıldı.

Kamer Genç, Trafo’daki Etkinlikle Anıldı

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV) tarafından Trafo Kafe’de düzenlenen anma etkinliğinde TÜLOV Genel Başkanı ve 24, 25, 26. Dönem CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir ile TÜLOV Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Av. Remzi Kazmaz’ın da aralarında olduğu vakıf yöneticileri, üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 

Etkinlikte konuşan Av. Remzi Kazmaz, anma etkinliğini vakfın Kültür ve Sanat Komisyonu’nun hazırladığını altını çizerek “Kültür Sanat Komisyonumuz bize Onursal Başkanımız Kamer Genç anması ile ilgili bir hazırlık yaptılar. Biz, yaklaşık 2 yıldan beri Bodrum’da faaliyet yapıyoruz. Bodrum Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız birçok faaliyet var. Fakat bir vakıf kendi gücü oranında bu işi bir yere kadar yapabilir. Biz, 'güçlenmeliyiz' diyerek yola çıktık. Bugünkü etkinliğimizi onun için yapıyoruz. Burada bulunanlara sesleniyorum, çevrenizde laikliğe ve Cumhuriyete inanmış, savunabilecek, bugünlerdeki tehlikelere karşı gönüllülük temelinde çalışabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var.” dedi. 

TÜLOV Genel Başkanı Prof. Dr. Nurettin Demir ise Kamer Genç ile mecliste 4 yıl aynı sırada görev yaptıklarını dile getirerek Genç ile olan anılarını anlattı. 
Anma etkinliğinde Remzi Kazmaz tarafından hazırlanan ‘Kamer Genç Belgeseli’ gösterimi yapıldı.