Karlı'nın Anısını Yaşatıyorlar

Geçen Ekim ayında yaşamını yitiren Hasan Karlı anısına düzenlenen Muaythai şampiyonasında, Hasan Karlı’nın öğrencileri derecelerle döndüler. 

Karlı'nın Anısını Yaşatıyorlar

Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından Nevşehir’de Türkiye Muaythai Şampiyonası gerçekleştirildi. Aydın’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Bodrum spor camiasının önde gelen isimlerinden kickboks milli takım antrenörü Hasan Karlı anısına yapılan şampiyonaya, Karlı’nın Bodrum’daki öğrencileri de katıldı. Şampiyonada Karlı Fight Club’ın sporcularından Merve Sağlam ve Akın Kuru 2’nci, Yaşar Damar ve Alper Okur ise 3’üncü oldu. Sporcular, düzenlenen törenle madalyalarını aldılar. 

Derece elde eden sporcular arasında Aydın’daki kaza sırasında yaralanan Hasan Karlı’nın öğrencisi Merve Sağlam da vardı. Kariyerinde Avrupa şampiyonluğu da bulunan Sağlam, organizasyondan 2’ncilikle döndü. 

Bodrum’un Turgutreis ve Konacık mahallelerinde faaliyet gösteren Karlı Fight Club sporcuları, Yaşar Damar, Merve Sağlam ve Akın Kuru yaklaşık bir ay önce gerçekleştirilen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’ndan da derecelerle dönmüşlerdi.