Keçiboynuzları Elde Kaldı!..

Bodrum’da her yıl Ağustos ayında toplanan keçiboynuzları, Ekim ayının sonlarına yaklaşılmasına rağmen satılamadı. Bodrumlu üretici, satış için gelecek müjdeli haber bekliyor.

Keçiboynuzları Elde Kaldı!..

Bodrum’un Mazı Mahallesi, Çocuk Mezarlığı ve Armutçuk bölgelerinde keçiboynuzu üretimi ve ticaretini yapan vatandaşlar, Ağustos ayında hasadını yaptıkları ürünleri halen elden çıkaramadı. Daha önceki yıllarda Mersin ve Antalya illerindeki fabrikalardan gelip ürünlerini aldıklarını ifade eden üreticiler, bu yıl Kasım ayı yaklaşmasına rağmen henüz kendilerine bir fiyat teklif edilmediğini dile getiriyor. 

Mazı Çocuk Mezarlığı’ndaki üreticilerden Kudret Serin, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Biz daha önceki yıllarda ürünlerimizi Mersin’in Tarsus ilçesindeki fabrikaya gönderiyorduk. Antalya’dan alanlar da vardı. Bu yıl henüz fiyat teklifi verilmedi. Ürünlerimizi alan yok. Ağustos ayında topladık ama halen satamadık.  Çocuk Mezarlığı ve Mazı tarafında satılmayı bekleyen toplamda 3 TIR keçiboynuzu var. Yani toplamda 80 ton civarında keçiboynuzu var. Bu yıl ürünlerimiz neden alınmadı bilmiyoruz.” dedi. 

Öte yandan konuyla ilgili Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün ilgilendiği bildirildi.