Kesintiler Vatandaşı Çileden Çıkarıyor

Bodrum Yarımadası genelinde sık sık yaşanan elektrik ve internet kesintileri vatandaşların yoğun şikayetlerine neden oluyor. Sorunlarla ilgili gerek ilgili kurumlara gerekse basın kuruluşlarına şikayetlerini ileten vatandaşlar büyük mağduriyetler yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Kesintiler Vatandaşı Çileden Çıkarıyor

Uzun yıllardan beri neredeyse her konuda altyapı eksikliği çeken Bodrum Yarımadası'nda, son yıllarda kış nüfusunun da sürekli ve olağanüstü bir şekilde artması günlük yaşamda vatandaşı çileden çıkaran sorunlara neden oluyor. Yerel yönetimler ve ilgili kurumların Yarımada'nın altyapı sorunlarını çözme yönündeki bazı projeleri devam ediyor olsa da vatandaşlar yaşananların Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden bir olan Bodrum'a yakışmadığını ve ilgili kurumların daha hızlı çalışmalar ve projelerle sorunları ortadan kaldırmasını istiyor.

Bölgedeki elektrik ve internet kesintileri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımlayan Bodrum Güçbirliği Derneği de sorunların ortadan kaldırılması ile ilgili tüm kurumların bir an önce harekete geçmesi gerektiği çağrısı yaptı. Dernekten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 

"Dünya markası olduğu söylenen Bodrum’da gerek Türk Telekom, gerek AYDEM’in keyfi uygulamaları, Bodrumlu hemşehrilerimizi çileden çıkarmaktadır. Bodrum’un her geçen gün büyüyen sorunlarının yanında, dünyaya açılan pencere olan internette yaşanan sıkıntılar ve Türk Telekom’un bu sıkıntılara yetersiz kalması hepimizi derinden etkilemektedir.

İnternet erişiminin sorunlu olması, iskanı olan yeni binalara internet altyapı tesisinin kurulamaması ya da çok geç ve sağlıksız kurulmasını, Bodrum Güçbirliği Derneği olarak kabul etmiyor, bu durumun Bodrum’a yakışmadığını belirtmek istiyoruz.

Ayrıca AYDEM’in de Bodrum’un birçok bölgesinde elektrikle ilgili yaşanan sıkıntılara yetersiz kalması, binlerce Bodrumlu’yu mağdur etmektedir.

Bodrum’un su, altyapı, trafik gibi kronik sorunlarının yanı sıra elektrik ve internet gibi hayati ihtiyaçlarda da sıkıntı yaşanması, Bodrum aşıkları olarak bizleri derinden üzmektedir.

Bu amaçla Devletin ilgili kurumlarını göreve çağırıyor, Bodrum’da yaşanan bu sıkıntı ve gecikmelerin bir an önce düzeltilmesini istiyoruz.

Bizler Bodrum Güçbirliği Derneği olarak bu yönde yapılacak çalışmaları yakından takip edeceğiz. Amacımız Bodrum’da yaşanan sorunların güçbirliğiyle, bir an önce çözülmesi."