Keşke Daha Önce Kaldırılsaydı!..

Geçtiğimiz günlerde Bitez Kavşağı'nda meydana gelen ve 2 gencin yaşamını kaybetiği kazada, aracın kafadan çarptığı Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait totem bugün kaldırıldı.

Keşke Daha Önce Kaldırılsaydı!..

Muğla Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda, Bodrum kamuoyundan gelen talepleri de dikkate alarak Bodrum Belediyesi ile birlikte şehri adeta işgal etmiş olan yol kenarındaki totem ve tabelaları kaldırmaya başlamış, yapılan çalışma Bodrumluların takdir ve beğenisini kazanmıştı. Yapılan temizlik harekatıyla ana arterler büyük ölçüde temizlenirken, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Bitez kavşağında bulunan Bodrum Hizmet Binası önündeki dev totemin kaldırılmaması ise eleştirilere neden olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde 2 gencin hayatını kaybettiği üzücü kaza sonrası, bina önündeki totem bugün ekipler tarafından kaldırıldı. Bir vinç eşliğinde çalışan ekipler dev totemi sökerek araca yükledi. Ekipler, kazada yapısal hasar da gören dev totemi kaldırmak için oldukça çaba sarf etti. Yapılan işlem, keşke bu üzücü olay yaşanmadan gerçekleştirilseydi dedirtti.

6 Ağustos günü gece saatlerinde Bodrum'dan Turgutreis istikametine doğru seyreden Berkant Gürleyen idaresindeki 67 AB 700 plakalı araç, Bitez kavşağına hızlı girince doğrudan kavşaktaki adanın üzerinden geçip Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ hizmet binasının önünde bulunan toteme çarpmış, araçta bulunan 3 kişi yaralanırken, araç sürücüsü Gürleyen ile arkadaşı Berat Aydın ise hayatını kaybetmişti.