Kız Çocukları İçin Söylediler

Bodrum’da kız çocuklarının eğitimine destek olmak için “Sesimizde Umut Var” konseri düzenlendi. Konsere Bodrumluların çok yoğun ilgisi vardı.

Kız Çocukları İçin Söylediler

Bodrum’da her yıl üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan sanatçı Pınar Seli, Karia Rotary Kulübü ve Türk Eğitim Vakfı ile birlikte yeni bir projeye daha imza attı. Kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak amacıya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gecesi Mandalin Bodrum'da "Sesimizde Umut Var" konseri düzenlendi. 

Sponsorların desteğiyle kız çocuklarının eğitimini desteklemek üzere bir fon oluşturulması için düzenlenen konserde Pınar Seli sahne aldı. Türk Eğitim Vakfı ve Karia Rotary Kulübü’nün bazı üyelerinin de şarkılar söylediği konserde, usta sanatçı Zülfü Livaneli de sahneye çıktı. Pınar Seli ile birlikte “Yiğidim Aslanım” ve “Güneş Topla Benim İçin” adlı eserleri seslendiren Livaneli, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

“Sevgili dostlar, Kadınlar Gününüzü kutlamak için buradayım. İnsanlık tarihinde 4 bin yıldır, ezilen, yok sayılan filozof, bilimci, sanatçı, mühendis olmasına izin verilmeyen ama bütün bunlara rağmen direnmeyi sürdüren ve bugün çok daha farklı bir boyutta gördüğümüz kadınların özgürlüğü, hakları, güzelliği, kurtuluşu için hepinizin Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Geceye katılan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci de herkesin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. 

Türk Eğitim Vakfı bursuyla konservatuardan mezun olan gençlerin de şarkılar söylediği gecede, ünlü ressam Devrim Erbil tarafından bağışlanan bir tablo da kız çocuklarının eğitimi için satıldı.