KOCADON'UN MUHTARLAR TOPLANTISINA TEPKİLER SÜRÜYOR

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Genel...

KOCADON'UN MUHTARLAR TOPLANTISINA TEPKİLER SÜRÜYOR
CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile düzenlediğini ifade ettiği Muhtarlar Toplantısına ilişkin açıklamada bulundu.

Muğla Kent Gazetesi'nden Nejat Altınsoy'un, Muhtarlar Toplantısının CHP içerisinde yarattığı tartışmalara yönelik sorularını yanıtlayan Mürsel Alban, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un, Başkan Kocadon’a böyle bir talimat verilmediğini yazılı olarak kendilerine bildirdiğini açıkladı.

İl Başkanı Alban, Kent Gazetesi’ne yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Toplantı yapılacağı duyurusu üzerine ben Başkan Kocadon’a toplantıyı yapmaması için bir yazı gönderdim. O da bana ‘toplantıyı yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımızın bilgisi dahilinde yapıyorum’ dedi. Bunun üzerine ben Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun’a böyle bir talimat verilip verilmediğini yazılı olarak sordum. Genel merkezden bize gelen yazıda genel başkan yardımcımızın bilgisi olmadığı belirtildi. Genel Başkanımızın her fırsatta dile getirdiği, ‘Muhtarlar kanaat önderidir. Muhtarlarla toplantılar yapın’ ama nerede yapın' Kendi bölgelerinizde, kendi ilçenizde. Mesela Bodrum’da yapabilir. Bodrum’un muhtarlarını toplayabilir. Mamafi doğru olmayan, gerçeği yansıtmayan ve Muğla il genelindeki muhtarları toplaması, hem partimiz hem de örgütümüzün haberinin olmaması yanlıştır. Doğru neyse, gerçeği yansıtarak yapılması gerekir. Sallama siyaset olmaz. Aktif siyasetin içinde olan milletvekilleri il genelinde bu tür toplantılar yapabilir. Ama belediye başkanları için uygun değildir. Yanlıştır” dedi.

2019 Yerel Seçimlerindeki hedefini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için koyan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un, İl Başkanı Mürsel Alban'ın bu ifadelerine yanıtının ne olacağı ise merakla bekleniyor.