TRAVEL TURKEY FUARI BAŞLADI

Bu yıl 11. kez düzenlenen İzmir Travel Turkey Turizm fuarı Kültür ve Turizm Bakanı...

TRAVEL TURKEY FUARI BAŞLADI
Bu yıl 11. kez düzenlenen İzmir Travel Turkey Turizm fuarı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da katıldığı bir törenle başladı.

Travel Turkey Turizm Fuarında 7 Aralık Perşembe günü B holünde kurulan Bodrum Standının da açılış kokteyli gerçekleştirildi. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) organizasyonuyla ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle hazırlanan standın açılışına CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, BODTO ve BODER yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz Mutlu'nun da aralarında olduğu birçok konuk katıldı.

Üyelerini Bodrum çatısı altında birlik beraberlik içinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını bildiren BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrum standımızda üyelerimizin iş görüşmeleri yapabilmesi ve Bodrumumuzu temsil etmek için, Bodrum Belediyemiz ve diğer paydaşlarımızla birlikte tekrar Travel Turkey fuarındayız. Açılış kokteylimiz oldukça kalabalık geçiyor, umuyorum ki üyelerimiz bu fuardan güzel sonuçlar alacak ve 2018 turizm sezonunu hep birlikte daha iyi tamamlayacağız. Herkese iyi fuarlar diliyorum” dedi.

Gün boyunca Bodrum standında gerçekleşen iş görüşmelerinde Bodrum Ticaret Odası Üyeleri olumlu sonuçlar elde etti. Airarabia havayollarının Birleşik Arap Emirlikleri-Bodrum arası direkt uçak seferlerini başlatacağı bilgisi fuar katılımcılarını sevindirirken, Airarabia Doğu Avrupa Bölge Müdürü Nuket Angın ve TAV Bodrum Müdürü Serkan Karahatay Sharjah/Dubai-BJV seferlerinin 12 Haziran 2018’den Eylül 2018 sonuna kadar hafta 3 sefer olacağını bildirdi. Moldova-Bodrum arasında da direkt uçak seferlerinin başlayacağı da öğrenilen bilgiler arasındaydı. BODTO üyesi bir acentenin İranlı bir tur operatörüyle anlaştığı, İran’dan Bodrum’a gelecek turist sayısında artış beklendiği öğrenildi.

B holünde 308 numaralı alanda kurulan Bodrum standı fuar bitimi olan 10 Aralık Pazar güne kadar 10.00-18.30 saatleri arasında üyelerine hizmet vermeye ve Bodrum severleri ağırlamaya devam edeceği açıklandı.