KOLTUKLAR MİNİKLERE EMANET

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıldönümü kutlama etkinlikleri...

KOLTUKLAR MİNİKLERE EMANET
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki öğrencileri temsilen seçilen 4 minik ve Azerbaycan Bakü Gençlik Merkezi öğrencileri Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamlarında ziyaret ettiler.

İlk olarak Kaymakamlık makamını ziyaret eden öğrenciler Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan tarafından karşılandılar. Kaymakam Gödekmerdan, ziyarette öğrencilerle tek tek ilgilendi, sohbet etti. Dr. Gödekmerdan Bakü’den gelen misafirlere “sizleri Bodrum’da misafir etmekten çok mutluyuz. Böyle anlamlı bir bayramda bizimle olmanız daha da güzel. Şimdiden 23 Nisan Çocuk Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Öğrencilere çeşitli hediyeler takdim eden Gödekmerdan, temsili olarak Kaymakamlık makam koltuğuna oturan Atatürk İlkokulu öğrencisi Mehmet Malay’a Kaymakam’ın görevlerini sordu. Dr. Gödekmerdan “Artık Kaymakam sensin. Bodrum sana emanet işlere nereden başlamak istersin '” diye sordu. Minik Talay ile sohbet eden Gödekmerdan öğrencilere 23 Nisan’ın anlam ve önemini anlattı.

Daha sonra Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Başkanlık Makamında Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u ziyaret eden çocuklar burada da keyifli dakikalar yaşadılar. Kendisini ziyarete gelen öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet eden Başkan Kocadon öğrencilere, en çok hangi derslerde zorlandıklarını sordu. Ortak olarak söyledikleri ‘Matematik dersi’ cevabını alan Mehmet Kocadon, hiçbir başarıya çalışmayarak ulaşılamayacağını söyleyerek, her başarının altında mutlaka mücadele etme ruhunun yattığını belirtti. Kocadon, ziyarette ayrıca okul öğretmenlerinden müfredat ile ilgili de bilgiler aldı.

Bodrum Belediye Başkanlığı koltuğuna ise Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu 7/C sınıfından Deniz Yalçın oturdu. Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkanı olan öğrenci Deniz Yalçın'ı sorduğu sorular ile terletti. Bir vatandaş olarak, öğrenci başkan Yalçın’a sorularını yönelten Mehmet Kocadon'un; “Bu yollar ne olacak' Hangi plajlarımız vatandaşa açılacak' Otelciler ve vatandaş, bu deniz kimin' diyor. Belediyenin parası azalıyor, kaynak nasıl bulacağız'” gibi soruları ile zorlanan Başkan Deniz Yalçın ise "Yapacağız, yolları da yapacağız kaynağı da bulacağız” şeklinde yanıt verdi.

Deniz Yalçın'ın ardından başkanlık koltuğuna bu sefer Azerbaycan'dan gelen misafir okulun 5.sınıf öğrencisi Sebina Xalilova oturdu. Sebina Xalilova ile sohbet eden Mehmet Kocadon, minik öğrenciye de yaşadığı şehir ve okulu ile ilgili sorular sordu.

Ziyarette günün anlamı olarak karşılıklı hediyeler takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.