KONACIK OZAN NİHAT İLE COŞTU

Konacık Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Ozan...

KONACIK OZAN NİHAT İLE COŞTU
Konacık Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Ozan Nihat ile Gönül Sohbeti” gecesi büyük ilgi gördü.

Bu etkinlikle Konacık, tarihinde ilk defa bir ozanı ağırladı. Konacık Halı Saha üstünde gerçekleştirilen Gönül Sohbeti’ni, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Bodrum Müftüsü Mehmet Yiğit ve çok sayıda Konacıklı izledi. Ozan Nihat söylediği parçalarla ve güzel sohbetiyle izleyenleri büyüledi.

Kendisine has tarzıyla sohbetini devam ettiren Ozan Nihat, deyiş, doğaçlama, taşlama ve hicivli anlatımlarıyla sohbetini sürdürdü. Konacık ve Başkan Tosun ile ilgili şiirlerini, sazıyla süsledi.

Sohbetin sonunda bir konuşma yapan Konacık Belediye Başkanı ve Yarımada Belediyeler Birliği Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Bugün teravih namazı sonrası Denizlili halk ozanımız, aşığımız Ozan Nihat’ı halkımız ile buluşturduk. Güzel bir konser oldu. Ozanımız türkülerle bizi buluşturdu. Ramazan etkinliklerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Hacivat Karagöz oyunlarını halkımız ile buluşturacağız. Biliyorsunuz ki sirk çadırımız her gün akşam gösterilerine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hem yaz sezonunu hem de Ramazan ayını geride bırakarak Ramazan Bayramı’nı yaşayacağız. Tüm halkımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirmelerini temenni ediyorum.”

Ozan Nihat, Başkan Mehmet Tosun’a teşekkür etti. Başkan Tosun ise, Ege Bölgesi’nin tek Halk Ozanı, Ozan Nihat’a bir buket çiçek verdi.