Konserde Can Atalay Protestosu

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi, Bodrum’da düzenlenen konserde protesto edildi.

Konserde Can Atalay Protestosu

Bodrum Kitap Günleri kapsamında Herodot Kültür Merkezi’nde Kent Orkestrası sahne aldı. Birbirinden güzel şarkıları seslendiren orkestra, beğeni topladı. Salonun tamamına yakınını dolduran müzikseverler, şarkılara eşlik etti. 

Konser öncesinde ise Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi protesto edildi. Seyircilerden Çağatay Yavuz isimli vatandaş söz alarak, bu kararın aslında Hatay halkının depremde uğradığı can kayıplarının ve zulmün hesabını meclis sıralarında sorma hakkını elinden almak anlamına geldiğini belirtti. Hatay halkının iradesinin gasp edildiğini ve çok öfkeli olduklarını söyleyen Yavuz, Sözlerini Nazım Hikmet’in “Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.” dizeleri ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları ile bitirdi. 

Salondan yoğun destek gören konuşmanın ardından konser başladı.