Kürsüde Çekiçle Telefonunu Parçaladı!

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, TBMM Genel Kurulu’nda dezenformasyonla mücadele yasası görüşmelerinde çekiçle telefonunu kırarak, yere fırlattı. Yasanın sansür yasası olduğunu söyleyen Erbay, “Eğer yasa geçerse telefonlarınızı kırıp atabilirsiniz genç kardeşlerim” dedi.

Kürsüde Çekiçle Telefonunu Parçaladı!

TBMM Genel Kurulu'ndaki dezenformasyonla mücadele yasası görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında gerginlik yaşandı. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay konuşma yapmak için geldiği kürsüde elindeki çekiçle telefonunu parçalayarak yere fırlattı.

“Eğer yasa geçerse telefonlarınızı kırıp atabilirsiniz genç kardeşlerim” diye konuşan Erbay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yasa gençleri çok ilgilendiriyor arkadaşlar, ben buradan 2023’te Türkiye’nin kaderini belirleyecek, ilk defa oy kullanacak kardeşlerime seslenmek istiyorum. İstediğiniz yere tatile gidemiyorsunuz, istediniz yemeği yiyemiyorsunuz, istediğiniz tableti kıyafeti alamıyorsunuz ve mutsuzsunuz. Bunun sebebi de bu AKP iktidarı ve maalesef peşine takılan MHP, tek özgürlüğünüz var cebinizdeki telefonunuz. İnstagram, facabook, youtube var, orada haberleşiyorsunuz. Bugün 12 Ekim eğer buradaki yasa meclisten geçerse arkadaşlar, bu telefonlarınızı artık bu şekilde kırıp atabilirsiniz genç kardeşlerim. Kullanmanıza gerek kalmayacak. Ama 2023 Haziran’da o genç kardeşlerim size gereken dersi verecektir.”

Erbay’ın cep telefonunu çekiçle parçalama anlarında Meclis’te tansiyon da yükseldi. Erbay’a ilk tepki MHP'den geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Meclis’e çekiçle girilebilir mi?” diye sordu. Akçay "En azından uyarmanız gerekmez mi, halen bu Çekiç Genel Kurul’da mı? ifadelerini kullandı.