''KURT KAPANI-TERÖR VE SİYASET''

Emekli Albay Erdal Sarızeybek Bodrum'da, ''Kurt Kapanı-Terör ve Siyaset'' başlıklı...

''KURT KAPANI-TERÖR VE SİYASET''
Emekli Albay Erdal Sarızeybek Bodrum'da, ''Kurt Kapanı-Terör ve Siyaset'' başlıklı konferans verdi.

Sarızeybek, MHP Bitez Belde teşkilatı tarafından Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta, 1990'lı yıllarda terörle mücadelede başından geçen olayları anlattı.

Bu yıllarda terör örgütünün elinde gelişmiş silahlar bulunduğuna işaret eden Sarızeybek, şunları kaydetti:

''O zaman ABD müttefik, Çekiç Güç müttefik, bu müttefikin yaptığına bakın. Rahmetli Eşref Bitlis bu tehlikeyi gördü, yanıma geldi. Baba tavrıyla, biz genciz o zaman binbaşıyız, beni can kulağıyla dinledi. Baktı ki bu ABD'li Çekiç Güç böyle bir yapı kurmuş, sayıları 20 bin. Üstün silahlarla donatmış, dedi ki, 'Irak'taki bu teröristler Türkiye'ye girerse bütün karakollara saldırırsa Türkiye yanar. Bu yangını söndürmek için o zaman biz Irak'a girelim. Irak'ta terör örgütüyle çatışalım. Türkiye'deki halk bundan zarar görmesin' dedi. Şimdi Türkiye'nin haline bakın, uçaklarımız nereyi bombalıyor' Kendi dağlarımızı bombalıyor. Rahmetli Eşref Bitlis yaşasaydı bu uçaklar Irak'taki dağları bombalayacaktı.''

Konferansı, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Muğla Barosu Başkanı Mustafa İlker Gürkan, CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ve vatandaşlar izledi.