Kuvvetli Sağanak ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji, Muğla için sağanak yağış ve fırtına uyarısı yaptı. Çarşamba günü Bodrum – Datça feribot seferleri karşılıklı iptal edildi.

Kuvvetli Sağanak ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda Muğla ve ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışın beklendiği ifade edildi. Muğla için ayrıca kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı da yapıldı. 

Uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (23.11.2022) öğle saatlerinden sonra Muğla ve ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer şiddetli (51-100 kg,/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışlarla beraber rüzgarın güney yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Yarın (23.11.2022) gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskın', yıldırım, heyelan, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılan açıklamada Bodrum – Datça feribot seferleri karşılıklı iptal edildiği bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“23.11.2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan; Bodrum - Datça: 09.00, Datça - Bodrum : 16.00 feribot seferleri hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir.”