Mehmet Tosun Da Aday Oldu

İYİ Parti Kalkınma ve Turizm Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı.

Mehmet Tosun Da Aday Oldu

Bodrum siyasetinin önde gelen isimlerinden Eski Konacık Belediye Başkanı İYİ Parti Kalkınma ve Turizm Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Muğla Milletvekilliğine aday adaylığı başvurusu yaptı. Tosun, başvuru sonrası yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Ekonomik zorlukların derinleştiği, yoksulluğun ve hayat pahalılığının vatandaşımızın belini büktüğü, felaketlerin gölgesinde çaresizliğin ve basiretsiz yönetim anlayışının geleceğimize dair umutları bir bir yok ettiği bu zor zamanlarda; Bodrum Konacık'ta iki dönem belediye başkanlığı yapmış, partimizin kurulduğu günden bu yana genel merkezde görev almış, kendisini vatanına ve milletine adamış bir kardeşiniz olarak, ülkemizin kalkınması, demokratikleşmesi, normalleşmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet’imizin kurucu felsefesi ve değerlerine yeniden kavuşması adına göreve talip oldum. Ailemin, dostlarımın, Muğla’mızın dört bir yanından arayıp soran partililerimizin teşviki ve desteğiyle, hemşehrilerimin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olmak, talep ve beklentilerine aracılık ederek, güzel Muğla’mızı tarımda, turizmde, ticarette hak ettiği yere taşımak, çevremizi ve doğamızı korumak ve ilimizin her bir köşesine hizmet ulaştırmak amacıyla, 28. Dönem Muğla Milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Millet İttifakı’nın ve İYİ Parti’nin bir neferi olarak bu zor ama sonu aydınlık yolculukta sorumluluk almaktan onur duyacağımı ifade eder, bu kararı almamda destek olan başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma teşekkür ederim. Allah mahcup etmesin.”