Mavi Yolculukla Mezuniyet Kutlaması

11 ülkeden 130 öğrenci, mezuniyet kutlaması için Bodrum guletleri ile mavi yolculuğu çıktı. 

Mavi Yolculukla Mezuniyet Kutlaması

11 ülkeden 130 öğrenci, mezuniyet kutlaması için Bodrum guletleri ile mavi yolculuğu çıktı. 

ABD’nin Kellogg Üniversitesi’nde eğitim gören farklı 11 farklı ülkeden 11 öğrenci, tatil için Bodrum’a geldi. Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Kalesi önüne getirilen öğrenciler, burada 6 günlük mavi tura çıkacakları Bodrum guletlerine bindiler. Öğrenciler, limanda renkli görüntüler oluşturdu.

ABD, İngiltere, Singapur, Tayvan, Hindistan, Kore, Grenada gibi ülkelerden gelen öğrencilere Bodrum’da üretilen içeceklerden ikram edildi. İkramlar karşısında mutlu olan öğrenciler daha sonra teknelerine binerek mavi yolculuğa çıktı. 

Organizasyonu yapan Guletbookers adlı firmanın yönetim kurulu başkanı ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkan yardımcısı Fatih Öztarakçı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bugün itibariyle 11 ülkeden 130 öğrenciyi Bodrum’a getirdik. Bizim bu 4’üncü organizasyonumuz. İlk başladığımız 5 ülkeden 40 öğrenci getirmiştik. Şu an itibariyle 11 ülkeden 130 öğrenci. Hedefimize doğru adımlarla ilerliyoruz. Uzun vadede hedefimiz 20 ülkeden 500 kişiyi Bodrum’a getirmek. Bu hedefi de yakalayacağımızdan da eminiz. Biliyorsunuz Bodrum marka şehir. Gerek koyları, gerek gulet çeşidiyle Doğu Akdeniz çanağında yer alan oldukça popüler bir turizm destinasyonu. Biz de bu sektörü ilerleten, tanıtım yapan, turizm lobicileriyiz. Eylül ayına girdiğimiz dönemlerde böyle tablolarla karşılaşmak bizim için umut verici.”

Mavi yolcuğun 6 gün süreceğinin de bilgisini veren Öztarakçı, “Bodrum’dan başlıyoruz. Bodrum koyları, Kuzey Yunan adaları gezilecek. Dönüşümüz yine Bodrum olacak. Her turist ülkelerine yine Bodrum’dan dönecekler. Organizasyonumuz 7 gün sürecek. Bir gün Bodrum’da konaklama, 6 gün denizde.” diye konuştu.