MHP, İmza Toplamaya Başladı

MHP Bodrum İlçe Teşkilatı, Herodot Kültür Merkezi’nin isminin Atatürk Kültür Merkezi olması için imza toplamaya başladı.

MHP, İmza Toplamaya Başladı

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Konacık’taki Herodot Kültür Merkezi’nin isminin Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesi talebiyle imza kampanyası başlatacaklarını açıklamıştı. İlçede tartışmalara neden olan açıklamadan yaklaşık 2 hafta sonra MHP Bodrum İlçe Teşkilatı tarafından imza toplanmaya başladı. 

İlçe merkezindeki Cevat Şakir Caddesi üzerinde stant açan MHP yönetiminin Yarımada’nın farklı noktalarında da imza toplamaya başladıkları ifade edildi. İlçe Başkanı Tayyar Şafak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana Bodrum’un sorunlarının çözümü için çaba harcıyoruz. Kendi partimizin siyasi faaliyetleri içerisinde milliyetçilik, ülkücülük ön plandadır. Bununla ilgili ilçedeki tek kültür merkezi olan Herodot Kültür Merkezi’ne bir yanlışla bu ismin verildiğini, bu yanlışın da düzeltilmesi, ismini Atatürk olarak değiştirilmesi için belediye meclis üyelerimiz tarafından bir önerge verildiği bilgisini aldım. Bunun üzerine sine-i millete dönerek Bodrum halkına bu tek kültür merkezi olan Herodot Kültür Merkezi’nin Atatürk Kültür Merkezi olmasıyla ilgili bir imza kampanyası başlattık. Daha 24 saat geçmeden çok büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bu imza kampanyasının çığ gibi büyüyeceğini düşünüyoruz. Bu imzaları topladıktan sonra belediye başkanımız Ahmet Bey’e götüreceğiz. Bu yanlışı düzelten bir belediye başkanı olmasını isteyeceğiz. Halkın iradesinin üzerinde bir irade yoktur.”

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak, isim değişikliği ile ilgili tartışmalara da değinerek “Karşı taraftan bazı dernekler, isminin Atatürk ile anılmasına rağmen bazı derneklerden ne yazık ki Atatürk Kültür Merkezi olmasını istemediklerini, Herodot olarak kalmasını istediklerini duyunca ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu anladık. Ben şunu söylüyorum, Ne Mutlu Atatürk’ü Sevenlere, Ne Mutlu Türküm Diyene.” dedi.